Wyróżnieni młodzieżowcy i pytania o wodociąg

2017-09-27 09:39:53(ost. akt: 2017-09-27 10:46:33)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Pierwsza po wakacjach sesja Rady Gminy Kurzętnik obfitowała w zmiany nastrojów. Zaczęło się od nagrodzenia zdolnej młodzieży strażackiej. Później przyszedł czas na codzienne problemy gminne.
Podczas sesji wyróżniono Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Brzozia Lubawskiego. W tegorocznych Wojewódzkich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych drużyny dziewcząt i chłopców z OSP Brzozie Lubawskie, po wygranych zawodach Gminno - Powiatowych, pojechały konkurować z młodzieżą z całego województwa. Dziewczęta spośród ośmiu drużyn zajęły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów ogólnopolskich. Chłopcy spośród jedenastu ekip osiągnęli wysoką trzecią pozycję. Zostali oni nagrodzeni przez Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik.

Upominki otrzymali również Mateusz Ćwiklinski i Sebastian Ossowski, młodzieżowcy z OSP Mikołajki, którzy wzięli udział w konkursie KOWR, nakręcili filmik dotyczący zagrożeń czyhających na dzieci na wsi. W nagrodę za film otrzymali w pełni wyposażoną torbę medyczną.

Właściwa część sesji zmieniła charakter spotkania. Radny Ząbkiewicz dopytywał o budżet lipcowych Dni Kurzętnika i Expom SA, Wiesław Grzywacz, sołtys z Lipowca wnioskował o wsparcie starań dotyczących chodnika w tej wsi. Dyskusja rozwinęła się wokół skargi, którą jedna z mieszkanek Górnego Kurzętnika złożyła na wójta gminy w sprawie kanalizacji. Głos zabrał także p. Kreński, który dopytywał o szczegóły poprowadzenia sieci wodociągowej. Do poruszonych tematów wrócimy w kolejnym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. http://kurzetnik.wm.pl/473226,Beczka-miodu-i- #2357821 | 212.160.*.* 24 paź 2017 13:05

    http://kurzetnik.wm.pl/473226,Beczka-mio du-i-lyzka-dziegciu.html

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkaniec #2345591 | 37.47.*.* 7 paź 2017 12:09

    Miał być artykuł z rozwinięciem tematu w GN. Był?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5