Tak bawiliśmy się na Dniach Kurzętnika i firmy Expom

2017-07-23 13:54:53(ost. akt: 2017-07-23 14:01:37)
Publiczność dobrze się bawiła

Publiczność dobrze się bawiła

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Wczorajsza słoneczna pogoda i sobotnie atrakcje ściągnęły na Górę Zamkową w Kurzętniku mnóstwo ludzi. Odbyły się Dni Gminy Kurzętnik i Expom S. A. połączone z XXXIII Dniami Drwęcy. Gwiazdą wieczoru był zespół „Pectus”.
Do południa odbyły się zawody wędkarskie na wyrobisku w Nielbarku, był też spływ kajakowy z Kurzętnika do Nielbarka. Nie zabrakło również sportowych emocji – zawodnicy z całej Polski rywalizowali w biegach podczas „Koguciej Dychy”.

Po południu atrakcji nie zabrakło na Górze Zamkowej w Kurzętniku, a ludzi z godziny na godzinę przybywało. Rozstawiono stoiska gastronomiczne, była bezpłatna strefa rozrywki dla najmłodszych oraz konkursy dla dzieci i publiczności.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wojciech Dereszewski – wójt gminy Kurzętnik i Rafał Domżalski — prezes zarządu Expom S. A. w towarzystwie Mariusza Klonowskiego, wicestarosty brodnickiego. Życzyli wszystkim miłej zabawy.

Na scenie wyróżniono pracowników firmy Expom, a Gustaw Marek Brzezin — marszałek województwa warmińsko – mazurskiego przypiął gospodarzowi kurzętnickiej gminy Wojciechowi Dereszewskiemu odznakę honorową Zasłużony dla Warmii i Mazur. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika, wystąpiły zespoły taneczne z kurzętnickiego Gminnego Centrum Kultury, a o historii rezerwatu rzeki Drwęcy opowiedział Krzysztof Puwalski ze Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim.

Od godziny 18 rozpoczęły się koncerty. Najpierw zagrał zespół bluesowy „Bluszcz” z Lubawy, potem grupa disco – dance „Eratox” ze Skrwilna, przy której publiczność dobrze się bawiła. Wszyscy czekali jednak na występ gwiazdy — zespołu „Pectus” z Rzeszowa i hity takie jak "Barcelona", "Iluzja" czy "Szkoła marzeń". Po koncercie artyści rozdawali autografy, a wytrwali bawili się dalej na zabawie tanecznej.


A dziś, w niedzielę, odbyły się uroczystości odpustowe w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Kurzętniku. Podczas mszy i procesji zagrała orkiestra dęta. O godzinie 15 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku (nie w amfiteatrze, jak wcześniej zapowiadano – ze względu na pogodę) rozpocznie się zaś Przegląd Pieśni Religijnej. Organizatorzy zapraszają.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanieKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obiektywny #2293505 | 46.113.*.* 23 lip 2017 19:35

    Niech mi ktoś wyjaśni: dlaczego na PIERWSZYM zdjęciu do artykułu widać bazylikę w Nowym Mieście, skoro dni Kurzętnika wyznacza odpust ku czci św. Marii Magdaleny, patronki kościoła w Kurzętniku??? Panie Ulatowski, więcej profesjonalizmu!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5