Dwa filmy o Katyniu

2017-06-01 16:24:57(ost. akt: 2017-06-01 16:31:23)

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

W Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku wyświetlono dwa filmy związane ze zbrodnią w Katyniu.
W 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej w kilku miastach Polski Instytut Pamięci Narodowej zorganizował 8 przegląd filmów Echa Katynia.

Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku był jedną ze szkół, w której w ramach przeglądu zostały wyświetlone 26 maja dwa filmy. Pierwszy „Polska szuka bohaterów” opowiada o poszukiwaniach szczątków ofiar terroru komunistycznego w Polsce, a postacią, wokół której toczy się narracja filmu, jest Danuta Siedzikówna „Inka”.

Wielką atrakcją przeglądu okazał się film „Katyń – historia wciąż żywa”, który dla IPN produkuje popularny vloger-podróżnik Michał Pater. Film pokazuje całą złożoność historii o Zbrodni Katyńskiej i procesie jej zakłamywania przez lata.

Prelekcję w ZSZ w Kurzętniku wygłosił p. Dawid Zagził z Delegatury IPN w Olsztynie. Koordynatorem przedsięwzięcia była Jolanta Paplińska.
ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5