Z wizytą w Sejmie na Wiejskiej

2017-05-31 18:53:32(ost. akt: 2017-05-31 18:57:11)
Pamiątkowa fotografia z Sejmu

Pamiątkowa fotografia z Sejmu

Autor zdjęcia: ZS Kurzętnik

Dnia 22 maja 2017r. grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku pod opieką p. Jolanty Paplińskiej i p. Grażyny Teski wyjechała do Warszawy.
Celem wycieczki była przede wszystkim wizyta w budynku polskiego sejmu. Dla wielu uczniów były to pierwsze odwiedziny w tym miejscu. Cała grupa musiała przejść ścisłą kontrolę, a potem dostała się pod skrzydła pani przewodnik, która oprowadziła grupę po budynku. Głównym punktem zwiedzania była oczywiście sala obrad sejmu. Uczniowie z balkonu mogli obserwować całą salę, a pani przewodnik opowiedziała nie tylko o kompetencjach i obowiązkach sejmu, ale także wyjaśniła znaczenie i rolę wielu miejsc. Uczniowie poznali sylwetki sławnych parlamentarzystów II Rzeczpospolitej, obejrzeli salę kolumnową oraz posłuchali ciekawych informacji o laskach marszałkowskich.
Po pożegnaniu budynków sejmowych, grupa udała się na realizację dalszej części wycieczki.
Pogoda dopisywała, więc spacer po warszawskich Łazienkach oraz warszawskim zoo był czystą przyjemnością.
Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kurzętnika około godziny 22.00.
Jolanta Paplińska ZS Kurzętnik
Pamiątkowa fotografia z Sejmu

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5