Powiatowy konkurs o zdrowym żywieniu

2017-04-18 14:24:00(ost. akt: 2017-04-18 14:31:20)
Podczas powiatowych zmagań w szkole w Kurzętniku

Podczas powiatowych zmagań w szkole w Kurzętniku

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Dnia 7 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbył się I Powiatowy Konkurs Żywienie a Zdrowie Człowieka pod tytułem "Warzywa, owoce i ich prozdrowotny wpływ na organizm człowieka". 
W konkursie brali udział uczniowie z gimnazjów z: Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Mroczna i Bielic oraz ze szkół średnich z Nowego Miasta Lubawskiego, Bielic i Kurzętnika.

Konkurs w części teoretycznej polegał na rozwiązaniu testu, a w części praktycznej na wykonaniu potrawy z warzyw. Ocena części praktycznej obejmowała degustację potrawy, sposób podania (serwis) oraz omówienie przez uczniów wartości odżywczej potrawy.

W przerwie między częścią teoretyczną i praktyczną grupa teatralna "Impresja" pod kierunkiem pani Anny Bartkowskiej zaprezentowała spektakl profilaktyczny o depresji nawiązujący do tematyki tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia .
Gośćmi naszego konkursu byli: pan Starosta Powiatu Nowomiejskiego - Andrzej Ochlak , pani Teresa Łątkowska - zastępca wójta Gminy Kurzętnik, pan Krzysztof Puwalski - Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa oraz opiekunowie uczniów.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zgłębiania wiedzy żywieniowej. Zapraszamy do uczestnictwa w II edycji Konkursu w przyszłym roku .

WYNIKI
* gimnazja
1. miejsce - Agata Modrzejewska - Zespół Szkół Bielice
2. miejsce- Zoja Cichór - Zespół Szkół Bielice
3. miejsce - Wojciech Chudzikowski - Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich
* szkoły średnie
1. miejsce - Natalia Brzezińska - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
2. miejsce- Magdalena Różyńska - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
3. miejsce - Dorota Śliwińska - Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim
ZSZ Kurzętnik
Podczas powiatowych zmagań w szkole w Kurzętniku

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5