Rekonstrukcja potyczki na Marianowie

2017-03-31 09:31:20(ost. akt: 2017-03-31 10:02:03)
Dnia 2 kwietnia w Kurzętniku odbędzie się konferencja na temat podziemia antykomunistycznego na ziemi lubawskiej. Spotkanie poprzedzi rekonstrukcja potyczki w Marianowie.
Stowarzyszenie Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubawskiej wraz z gminą Kurzętnik zapraszają na konferencję "Żołnierze wyklęci na ziemi lubawskiej", która odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 16 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku. Swoje prelekcje wygłosi tam między innymi córka jednego z liderów powojennego podziemia Eryka Balla czy Jolanta Paplińska ucząca historii w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

Wcześniej, o godz. 15 na Marianowie, pod pomnikiem milicjantów, którzy zginęli w potyczce z dnia 21 marca 1946 roku, odbędzie się inscenizacja wymiany strzałów, podczas której zginęło czterech milicjantów i jeden funkcjonariusz "bezpieki". Pokaz poprzedzi występ uczniów z Zespołu Szkół w Bielicach.


mzal

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5