Festyn dla chorych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2017-02-24 12:09:08(ost. akt: 2017-02-23 17:14:02)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku trwają przygotowania do Festynu charytatywnego dla Kamila, Rafała i Asi — uczniów tej placówki.
Impreza odbędzie się w niedzielę, 5 marca, o godz. 13. Będzie bieg charytatywny, wystąpi zespół Hit, zaplanowano pokazy kickboxingu, warsztaty bębniarskie, występy dzieci, turniej scrabble, szachowy i gier komputerowych. Nie zabraknie punktów kosmetycznych, gastronomicznych i atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy zapraszają.

Grażyna Jonowska

*Kamil Najdrowski to uczeń klasy IV TCPG, który urodził się z wrodzoną łamliwością kości, miał 11 złamań, porusza się na wózku inwalidzkim. Zdiagnozowano u niego chorobę Wilsona, która bez podania odpowiednich leków powoli uszkadza wszystkie narządy. Choruje również na zwłóknienie i marskość wątroby,
małopłytkowość wtórną i cierpi na  żylaki przełyku. Aby móc dalej żyć potrzebuje specjalistycznych leków, diety i sprzętu medycznego.


*Rafał Kłosowski jest uczniem klasy III TCPG, choruje na dziecięce porażenie mózgowe, również porusza się na wózku inwalidzkim. Przeszedł operację miednicy, czeka go długie leczenie i rehabilitacja.


*Uczennica klasy III TŻiUG Joanna Jarzembowska 15 sierpnia 2016r. uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. W jego wyniku doznała zmiażdżenia obydwu kończyn dolnych. Po przeprowadzonej pierwszej operacji pojawiły się komplikacje w postaci martwicy tkanki jednej z nóg. Konieczna była kosztowna operacja w trybie natychmiastowym. 
Na szczęście udała się, jednakże Asię czeka długa i bardzo droga rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie jej sprawności w obydwu nogach.


Małgorzata Hincman-Mróz

 ZSZ Kurzętnik

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5