"Domowe Wakacje 2016" w Szafarni dobiegły końca

2016-08-07 10:00:00 (ost. akt: 2016-08-05 18:39:06)
Fotomigawka z Torunia

Fotomigawka z Torunia

Autor zdjęcia: Arch. Stowarzyszenia

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Szafarni (SMiMS) przeprowadziło fakultatywne zajęcia wakacyjne dla ponad 30 dzieci i młodzieży z Szafarni.
Przez dwa tygodnie, od poniedziałku, 11 lipca, do soboty, 23 lipca, codziennie odbywały się fakultatywne 2-3 godzinne zajęcia, podczas których dzieci pod stałą opieką wychowawczo-pedagogiczną poza grami i zabawami sportowymi, uczestniczyły aktywnie w warsztatach plastycznych.

W sali domu wiejskiego w Szafarni dzieci podzielone na małe grupki uczyły się wykonywania małych kompozycji plastycznych z różnych materiałów naklejanych na drewnie lub innym podłożu w technice kolażu (collage), jak również lepienia małych form ceramicznych z gliny i ich przyozdabiania.

Wspólna zabawa i zarazem nauka pracy w grupie, uaktrakcyjniona konkursem na najlepsze prace, przyniosły wyjątkowo pozytywne efekty.

Krótkie wycieczki piesze i rowerowe, konkurs rysunków i fotografii pt.: „Wakacje w Szafarni” oraz wysłuchanie wspólnie z rodzicami prelekcji na temat niebezpieczeństw płynących z uzależnień od używek i alkoholu uzupełniały codzienne spotkania.

Główną atrakcją „Domowych Wakacji 2016” była całodniowa wycieczka autokarowa do Torunia. Po zwiedzeniu starego miasta dzieci udały się do Żywego Muzeum Piernika, w którym uczestniczyły aktywnie w pokazie wypiekania pierników zdobywając miano czeladnika piernikarni. Na koniec odbyła się tak bardzo oczekiwana przez dzieci przejażdżka statkiem po Wiśle. Radości i emocji nie było końca.

„Domowe Wakacje 2016” przeprowadzono w ramach projektu „Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z Szafarni” sfinansowanego wspólnie przez Gminę Kurzętnik (57%) i Stowarzyszenie „SMiMS” (43%).

W sobotę, 23 lipca, o godz. 16:00 nastąpiło uroczyste zakończenie Domowych Wakacji 2016. Wręczone zostały dyplomy uczestnictwa oraz wiele nagród dla najbardziej aktywnych grup i indywidualnych uczestników zajęć w obecności rodziców, wychowawców i przedstawicieli Zarządu SMiMS.

Przygotowane smakołyki oraz olbrzymi tort cieszyły się ogromnym powodzeniem i tak jak w ubiegłym roku, po części oficjalnej odbyła się fantastyczna wspąlna zabawa podczas „Dyskoteki z tysiącem konkursów”.

Urszula Perlik Degner, prezes SMiMS

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5