Wędkowanie pod księżycem

2016-07-15 11:01:45 (ost. akt: 2016-07-15 11:04:47)
Zwycięzca zawodów odbiera gratulacje od wójta Wojciecha Dereszewskiego

Zwycięzca zawodów odbiera gratulacje od wójta Wojciecha Dereszewskiego

Autor zdjęcia: Nadesłane

Nocne zawody wędkarskie to forma rywalizacji amatorów moczenia kija, raczej rzadko spotykana. Imprezę o takim charakterze rozegrano nad akwenem pożwirowym w Nielbarku. Zawodnicy walczyli tym razem o puchar Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik.
Do udziału w imprezie o trofeum w postaci kurzętnickiego kogucika przystąpiło 26 zawodników z powiatu nowomiejskiego, Lubawy oraz Brodnicy.

W rezultacie 12-godzinnych zmagań najlepszym okazał się Grzegorz Grochowiak z Tereszewa, który złowił 3,23 kilograma ryb. Trzeba zaznaczyć, że ten młody zawodnik plasuje się ostatnio w czołówce zawodów wędkarskich nie tylko organizowanych na terenie nowomiejskim.

Drugie miejsce przypadło Tadeuszowi Bieńkowskiemu, wędkarzowi z podlubawskiego Rożentala (2,44 kg ryb), trzecie zdobył Sebastian Słomiński z Brodnicy (2,11 kg ryb).

Poza „pudłem”, na czwartym miejscu, sklasyfikowano Ryszarda Plitt z Nowego Miasta, który złowił 2,09 kg ryb. Ponadto był on nagrodzony za największą rybę zawodów — leszcza o wadze 1,77 kg.

Piąte miejsce zdobył Paweł Kuczmarski z Kurzętnika (1,83 kg), a szóste Franciszek Szubert z Lubawy z urobkiem 1,42 kg ryb.

Stanisław R. Ulatowski

Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5