Wyłoniono mistrzów wiedzy i umiejętności

2016-05-01 23:02:15 (ost. akt: 2016-05-01 23:14:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbył się V Powiatowy Turniej „JESTEM MISTRZEM”, dotyczący wiedzy i umiejętności przydatnych w planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej młodzieży. Po zsumowaniu punktów, okazało się że pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum z ZS im. Rodu Działyńskich w Bratianie
Głównym organizatorem Turnieju jest Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim i powiatowe koordynatorki ds. doradztwa zawodowego w szkołach – Hanna M. Kaczyńska i Iwona Krajewska.
Honorowy patronat nad turniejem objęli: Starosta Nowomiejski – Pan Andrzej Ochlak oraz Wójt Gminy Kurzętnik – Pan Wojciech Dereszewski. Patronat medialny „Gazeta Nowomiejska” oraz telewizja kablowa „Eltronik”.

Nad wszystkimi konkurencjami uważnie czuwało niezawodne jury, którego przewodniczącym był Andrzej Korecki, towarzyszący przedsięwzięciu od 5 lat. W skład jury weszli: Elżbieta Lorenc, pedagog i doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brodnicy, Anna Kowalewska, pedagog i doradca zawodowy z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Aneta Bielaszka, nauczyciel-bibliotekarz z PCRE w Nowym Mieście, Stanisław R. Ulatowski, redaktor naczelny „Gazety Nowomiejskiej” oraz ksiądz Jakub Maciejko, wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej w Nowym Mieście.

W Turnieju wzięło udział 10 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowomiejskiego. Zespoły do turnieju przygotowywały się pod czujnym okiem pedagogów szkolnych i doradców zawodowych. Każda drużyna zabrała ze sobą rodziców i kibiców.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała dyrektorka Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły — Krystyna Wójcik-Wiśniewska oraz dyrektorka Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji —Bożena Maciejewska.
Zgodnie z regulaminem turnieju, pierwszą konkurencją była prezentacja grup. Zadaniem każdej drużyny było zaprezentowanie na środku sali swojego przebrania oraz hasła. Hasło musiało być związane ze szkołą reprezentowaną przez uczniów oraz nawiązywać do idei doradztwa zawodowego i było eksponowane w postaci transparentu. Jak co roku drużyny wykonały swoje zadanie wspaniale.

Dzięki nieograniczonej wyobraźni zawodników mieliśmy okazję gościć drużyny przebrane za projektantów mody, rolników, kucharzy, sprzedawców, zakonników, strażaków, drwali, stolarzy, sędziów i mechaników. Wszystkie drużyny zostały wysoko ocenione przez jury, gdyż włożyły w przygotowanie się naprawdę dużo pracy.
Jedna z konkurencji — „Słodko i wytrawnie – czyli rzecz o zdrowym naleśniku”
W tej konkurencji jury oceniało własnoręcznie wykonane przez drużyny naleśniki przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Naleśniki były przepyszne i wyglądały imponująco.

Drużyny rywalizowały w 10 różnorodnych konkurencjach. Niespodzianką dla zawodników były dwie konkurencje, które wymagały od nich umiejętności utrzymania uwagi dzieci z pierwszej klasy. Okazało się, że zawodnicy poradzili sobie z tym zadaniem brawurowo.
Najwięcej trudności drużynom sprawiły zadania wymagające znajomości muzealnych przedmiotów oraz znajomości strojów regionalnych.
Wiele pozytywnych wrażeń dostarczyła konkurencja, w której drużyny tańczyły w rytmie 5 polskich tańców ludowych.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum z ZS im. Rodu Działyńskich w Bratianie, druga była drużyna z Gimnazjum w ZS im. Jana Pawła II w Jamielniku, a trzecia drużyna Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich.

Zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali nagrody rzeczowe. Każdy zawodnik otrzymał medal ufundowany przez Piotra Truszczyńskiego, prezesa Firmy Szkłomal w Lubawie. Poza tym wszyscy zawodnicy oraz pedagodzy i doradcy otrzymali zaproszenie od Wójta Gminy Kurzętnik na wizytę studyjną do Parku Przemysłowego Nielbark oraz na warsztaty dziennikarskie z wystąpień publicznych i autoprezentacji prowadzone przez dziennikarza i redaktora TVP 3 Olsztyn – Macieja Wróbla. Wizyta odbędzie się w czerwcu.


Zmagania drużyn były uatrakcyjnione nagrodami, które ufundowali sponsorzy Za ich życzliwość składamy serdeczne podziękowania. Ofiarodawcom są: Andrzej Ochlak, starosta powiatu,Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik ,Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Piotr Truszczyński, prezes Firmy Szkłomal w Lubawie oraz Monika i Arkadiusz Rybiccy, salon RTV i AGD „MyCentre”.

Iwona Krajewska, Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście ul.

Konkursowe kanapki trzeba było skonsumować na czas...


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5