W Wilnie wystartowało polskie radio dla młodziezy

2016-02-17 15:55:09 (ost. akt: 2016-02-17 16:17:11)
W Wilnie wystartowało polskie radio dla młodziezy

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/radioznadwilii/

Radio ZW FUN tworzoną młodzi Polacy z wileńszczyzny. To uczniowie polskich szkół. Radia można słuchać w internecie.

- Radio powstało na bazie konkursu Radiożercy organizowanego od kilku lat przez Radio Znad Wilii i cieszącego się dużą popularnością wśród wileńskiej młodzieży szkolnej. To właśnie młodzi twórcy stworzyli koncepcję i ramówkę radia – mówi dyrektor generalny Radia Znad Wilii Mirosław Juchniewicz.

ZW FUN to ma być radio, w którym każdy młody Polak znajdzie coś dla siebie. - Któż będzie tworzył radio dla nastolatka, jak nie nastolatek, który wie czego potrzebują młodzi ludzie“ – przekonuje jeden z młodych radiowców.

ZW FUN to nie tylko dobra zabawa, ale również misja. - W dobie globalizacji wśród młodzieży zanika nie tylko kultura, tradycje, ale także język polski....polskie radio młodzieżowe jest potrzebne. Pomogłoby ono krzepić polskość, gdyż słuchanie codziennie ulubionych programów w języku ojczystym, pobudziłoby w nich świadomość narodową – sądzi Agata.

Radia można na razie słuchać TUTAJ

Zapraszamy do słuchania jedynego polskiego młodzieżowego radia ZW FUN już od 17 lutego, codziennie od godziny 16.

oprac. na postawie zw.lt


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna