Piłsudczycy pomagają polskim szkołom na Litwie

2015-11-20 08:00:00(ost. akt: 2015-11-20 09:04:22)

Autor zdjęcia: Archiwum

Związek Piłsudczyków RP oddział w Nidzicy we współpracy z Olsztyńską Lożą BCC, organizuje zbiórkę środków i pomocy dydaktycznych dla polskich szkół na Litwie, które są w bardzo trudnej sytuacji.
Władze litewskie ograniczają Polakom dostęp do edukacji w języku ojczystym. Polskie placówki oświatowe są niedoinwestowane, borykają się z wieloma problemami, brakuje na pomoce dydaktyczne, papier. Podczas, gdy litewskie szkoły dostają potężne dotacje na działalność, łącznie z pełnym wyżywieniem dla wszystkich uczęszczających do tych szkół dzieci, polskie szkoły nie otrzymują żadnego wsparcia.
Upadek polskiego szkolnictwa na Litwie to pierwszy krok w kierunku lituanizacji mniejszości polskiej na Litwie. — Obrońmy polskie szkoły na Wileńszczyźnie, wspomóżmy miejsca, które Marszałka Józefa Piłsudskiego kochać wielkość prawdy nauczyły — powiedział Adam Szempliński, prezes oddziału Związku Piłsudczyków RP podczas obrad XI Kongresu Delegatów Związku Piłsudczyków RP w Gdyni, na których ogłoszono realizację akcji.

Waldemar Ziarek

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1860407 | 83.9.*.* 18 lis 2015 17:39

    Można prosić o więcej szczegółów tego przedsięwzięcia (np. czas, miejsce zbiórki )?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5