Komunistycznego "Dziada" wypiera Święty Mikołaj

2016-01-03 18:17:04 (ost. akt: 2016-01-03 18:33:45)
Komunistycznego Dziada wypiera Święty Mikołaj

Autor zdjęcia: organizator

Z centralnego placu Winnicy (miasto w centralnej Ukrainie) zniknęło biuro Dziadka Mroza. To efekt prośby miejscowych rzymokatolików do prezydenta Winnicy, którą poparali także prawosławni.

Wierni parafii rzymskokatolickich zwrócili się pisemnie do prezydenta miasta Winnicy Sergija Morgunowa z prośbą o zrezygnowanie z pomysłu ponownego uruchomienia w centrum miasta „biura Dziadka Mroza”, motywując swoją prośbę „komunistyczną” przeszłością owego i staraniami Sowietów przyćmić popularność chrześcijańskiego Świętego Mikołaja.

Pomysł rzymskokatolików poparły wspólnoty prawosławne i w efekcie biuro "komunistycznego świętego" zniknęło.

Przypomnijmy, że na Ukrainie do tej pory Boże Narodzenie świętuje się według kalendarza juliańskiego, późniejszego o 13 dni od używanego przez zachodnich chrześcijan kalendarza gregoraiańskiego. Niewykluczone jednak, że to się zmieni.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow zaproponował bowiem, aby Boże Narodzenie obchodzono 25 grudnia zamiast 7 stycznia. - Być może nadszedł czas, aby Ukraina zaczęła obchodzić Boże Narodzenie 25 grudnia wraz z większością cywilizowanych krajów?– czytamy na blogu Turczynowa.

oprac. na podstawie Słowo Polskie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna