Grodno-Ełk: Muzyka nie zna granic

2014-12-28 22:31:43 (ost. akt: 2014-12-28 22:56:41)
Grodno-Ełk: Muzyka nie zna granic

Autor zdjęcia: Helena Borowa

Na zaproszenie ełckiego odziału Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna, Ełk gościł grupę żeński chór ze Szkoły Średniej nr 3 w Grodnie na Białorusi.

Nasi goście odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Samorządowych. Dyrektorzy szkół serdecznie przywitali gości, a następnie przedstawiciele samorządów uczniowskich przedstawili krótką prezentację o szkołach. Duże wrażenie na naszych gościach zrobił teledysk promujący LO I, stworzony przez młodzież w zeszłym roku.Potem uczniowie z obu szkół wzięli udział we wspólnych warsztatach językowych. Była to świetna okazja, aby poćwiczyć razem mówienie w języku rosyjskim, angielskim oraz polskim.
Z kolei w Zespole Szkół Samorządowych młodzież z Grodna uczesticzyła w zajęciach tanecznych i ciekawej lekcji języka angielskiego.
Następnym punktem programu była wizyta w Szkole Artystycznej w Ełku. Tam opiekująca się chórem z Grodna pani Irina Dejkało przeprowadziła warsztaty wokalne. Goście z Grodna zaśpiewali też kilka pieśni, w tym polskie kolędy.

Po tej muzycznej uczcie nasi goście udali się do Zespołu Szkół Samorządowych na warsztaty plastyczne, gdzie pod okiem Pań Angeliki Prohorewicz, Anny Kuczyńskiej oraz Eweliny Bujnowskiej wraz z towarzyszącą im ełcką młodzieżą zgłębiali tajniki techniki de coupage, w jakiej wykonali wykonali urocze bożonarodzeniowe widokówki.

Następnego dnia młodzi artyści z Grodna wystąpili w Ełckim Centrum Kultury oraz w Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku.
Mimo, że uczestniczki chóru odwiedziły tylko dwie szkoły, bardzo aktywnie w organizację ich przyjazdu do Ełku włączyła się również młodzież II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku i Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku, która cały czas towarzyszyła dziewczynkom i gościła je w swoich domach.

Niedziela była ostatnim dniem pobytu gości z Grodna. Tego dnia rano pożegnaliśmy naszych przyjaciół z nadzieją na ponowne bliskie spotkanie. Liczymy na częstsze przyjazdy naszych przyjaciół z Grodna, którzy dostarczyli nam przy tym niezapomnianych wrażeń i wielu wzruszeń.

Wiemy, że dzięki takim działaniom nawiązuje się przyjaźń i zacierają się wszelkie granicy. Nie przypadkowo wszystkie projekty realizujemy pod hasłem: Muzyka nie zna granic!


Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://elk.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj[/quote]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TPGiW