Dom Dziecka w Kisielicach już gotowy

2018-11-03 10:00:00 (ost. akt: 2018-11-02 14:45:51)

Autor zdjęcia: Arch. Życia Powiatu Iławskiego

16 października odbyło się spotkanie Zarządu oraz Radnych Powiatu Iławskiego z projektantem i wykonawcami, w celu oceny przygotowania do funkcjonowania domu dla dzieci w Kisielicach. Cała dokumentacja związana z odbiorem obiektu jest już skompletowana.

Remont i przebudowa budynku obejmowała m.in. całkowitą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, roboty konstrukcyjne (wykonanie schodów wewnętrznych celem skomunikowania części piwnicznej z częścią parterową) wykonanie nowych instalacji: elektrycznej i sanitarnej oraz c.o., prace wykończeniowe (posadzki w piwnicy wraz z wykonaniem nowych izolacji oraz warstw wierzchnich - płytki, panele; ścianki działowe z tynkowaniem, szpachlowaniem i malowaniem, okładzinami z płytek ceramicznych); wyposażenie pomieszczeń w armaturę sanitarną i osprzęt elektryczny; wykonanie nowych daszków nad wejściami i poręczy, a także dostarczenie i montaż podnośnika zewnętrznego schodowego dla osób niepełnosprawnych.
Będzie to placówka opiekuńczo wychowawcza przygotowana na przyjęcie do 14 dzieci. Zasiedlana będzie sukcesywnie przez skierowanie z sądu. Do 17 października trwa nabór na wychowawców. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam 6 opiekunów. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka opiekuńczo-wychowawcza w powiecie iławskim. Dzięki jej powstaniu dzieci nie trzeba będzie odsyłać do placówek oddalonych czasem o kilkaset kilometrów od ich domu rodzinnego, co pozytywnie wpłynie na kontakt ze swoim środowiskiem i możliwość częstych spotykań ze swoją rodziną. Samorząd będzie miał również większy wpływ na jakość sprawowanej nad dziećmi pieczy.

Źródło: Życie Powiatu Iławskiego


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5