Dni Kętrzyna już w ten weekend

2022-06-23 12:00:00(ost. akt: 2022-06-23 13:19:39)
Parada miejska staje się już tradycją Dni Kętrzyna

Parada miejska staje się już tradycją Dni Kętrzyna

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

To będzie imprezowy weekend w mieście. Koncerty, kabarety, zawody sportowe, atrakcje dla dzieci, turniej rycerski i inscenizacja historyczna. Tak będziemy świętować Dni Kętrzyna przez najbliższe trzy dni. Będzie też akcent charytatywny.
Świętowanie rozpocznie się już 24 czerwca. O godz. 16.30 z parkingu przy ul. Traugutta wyruszy do amfiteatru przy ul. Kajki wielka parada mieszkańców z udziałem m.in. Strażackiej Orkiestry Dętej OSP Kętrzyn. O godz. 17.00 nastąpi oficjalna inauguracja Dni Kętrzyna na scenie amfiteatru przy ul. Kajki, To właśnie to miejsce będzie rozrywkowym centrum miasta przez kolejne trzy dni. - Mamy nadzieję, że w tegorocznej ofercie koncertowej każdy znajdzie coś dla siebie. Program będzie różnorodny, przygotowany zarówno dla tych, którzy lubią muzykę taneczną, jak i tych, którzy preferują ambitniejsze dźwięki - mówi Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury. Nie zabraknie też komercyjnych stoisk z atrakcjami dla dzieci i gastronomią.

Jakie muzyczne doznania przygotowali organizatorzy? - Taneczny piątek w amfiteatrze rozpocznie zespół After Party, wystąpi też kętrzyński Magness oraz Mateusz Mijał. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Kombii z Grzegorzem Skawińskim. Drugi dzień połączy pokolenia. Na scenie zaprezentuje się w wydaniu rockowym z przebojami, które znają i mali i duzi Majka Jeżowska. Wystąpi też młoda, ale bardzo obiecująca wokalistka Zalia, która już podbija najpopularniejsze listy przebojów w naszym kraju. Na koniec zagra zespół Sorry Boys. 26 czerwca to Kętrzyński Wieczór Komediowy z udziałem Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu Czesuaf, Tomasza Jachimka i Arkadiusza "Jaksy" Jakszewicza. Przez te trzy dni nie zabraknie atrakcji. Wierzymy, że pogoda dopisze i będziemy gościć nie tylko mieszkańców, ale również turystów - odpowiada dyrektor. W sobotę, oprócz muzycznych gwiazd wystąpią również Mini Jedyneczki z SP1 oraz wokalistka z Ukrainy - Marianna. Sportowy pokaz z kettlami da ekipa Giria Kętrzyn.

Początek występów w amfiteatrze każdego dnia jest zaplanowany na godz. 17.00. Jednak wcześniej też nie będzie nudno. W sobotę, 25 czerwca Muzeum im. W. Kętrzyńskiego i Stowarzyszenie Masuria zapraszają na I Turniej Bractw Rycerskich. O godz. 10.30 do rywalizacji w parku za zamkiem staną łucznicy oraz rycerze w konkurencji miecza jednoręcznego i tarczy. O godz. 12.40 odbędzie się turniej miecza długiego, a o godz. 14.10 walki grupowe (bohurt). Na godz. 16.30 zaplanowana jest inscenizacja historyczna „O krzyżaku Sauerze utopionym w stawie młyńskim, czyli historia prawdziwa zdobycia zamku Rastenburg zimą 1454 roku”.

W niedzielę, 16 czerwca o godz. 14.30 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej siedziby w zamku na spotkanie autorskie z Tomaszem Jachimkiem. Satyryk będzie promował swoją książkę "No i pogadali: "Szkło kontaktowe", gdy gasną kamery".

Spragnieni sportowych emocji mogą w piątek 24 czerwca o godz. 18.00 odwiedzić boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1. Do rywalizacji staną piłkarze amatorzy w ramach cyklu Kętrzyńskiej Letniej Ligi Orlika 2022.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jednak przez trzy dni na terenie amfiteatru będzie można spotkać wolontariuszy z Centrum Wolontariatu. W piątek i w sobotę będą zbierać na rzecz 3-letniego Jana Korschenricha z Kętrzyna, a w sobotę na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Będą utrudnienia w ruchu!

W dniu 24 czerwca 2022 r. roku od godziny 16.00 do godziny 17.30 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie ulic: Rondo Jana Pawła II, odcinka Gen. Sikorskiego, Michała Kajki, Tadeusza Kościuszki w Kętrzynie związane z organizacją przemarszu Parady Miejskiej, która zakończy się koncertem w amfiteatrze przy ul. Michała Kajki 2.

Wprowadzony będzie zakaz ruchu na ulicy:
Gen. Wł. Sikorskiego na wysokości Ronda im. Jana Pawła II
Gen. Wł. Sikorskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Michała Kajki.

W dniach 24-26 czerwca 2022 roku w godzinach 13.30 do godziny 22.30 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane wyłączeniem z ruchu pojazdów mechanicznych część ulicy Tadeusza Kościuszki tj. od skrzyżowania z ul. Michała Kajki do skrzyżowania z ulicą Rybną, związane z organizacją działań towarzyszących imprezie „DNI KĘTRZYNA –PIKNIK RODZINNY” , na terenie przyległym do amfiteatru przy ul. Kajki 2.

Wprowadzony będzie zakaz ruchu:
ul. Tadeusza Kościuszki - odcinek od skrzyżowania z ulicą Michała Kajki do skrzyżowania z ulicą Rybną

Organizator imprezy przeprasza użytkowników za utrudnienia w ruchu drogowym.

Wojciech Caruk2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5