Breakmania rozgrzeje parkiet do czerwoności

2022-04-21 20:30:00(ost. akt: 2022-04-21 19:54:12)

Autor zdjęcia: Justyna Drozd

Po raz 14. w Kętrzynie królować będą rytmy hip hop i breakdance w ramach zawodów tanecznych Breakmania 2022. Tancerze będą rywalizować w ten weekend.
Breakmania powraca, a Kętrzyn znowu stanie się stolicą tańca ulicznego. Impreza odbędzie się już 23 kwietnia w auli SP1 (Wojska Polskiego 9), gdzie będzie można zobaczyć zmagania najlepszych tancerzy z całej Polski. Zawodnicy zmierzą się w bitwach 1 vs 1 w trzech kategoriach wiekowych oraz w bitwie ekip 3vs3. Zaprasza Stowarzyszenie Hip-Hop Mazury oraz Kętrzyńskie centrum Kultury. Wstęp jest bezpłatny.

Co istotne Breakmania jest punktem rozgrywek Polskiej Ligi Breaking, której zadaniem będzie wyłonienie najzdolniejszych oraz najbardziej aktywnych tancerzy w naszym kraju. Finaliści Polskiej Ligi Breaking otrzymają możliwość reprezentowania Polski na imprezach o randze europejskiej oraz światowej organizowanej przez WDSF – w tym eliminacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 oraz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Dakar 2026.

Zmagania tancerzy ocenią wybitni tancerze m.in. z Polski, Ukrainy i Litwy: bboy M z Wilna, Lussy Sky z Kijowa oraz Axel z Radomia. Imprezę poprowadzi niezastąpiony MC Gregory, a o klimat zadba DJ Merenda. Na najlepszych tancerzy czekają atrakcyjne nagrody. Imprezie patronuje Polska Federacja Breaking, Polska Liga Breaking, Red Bull. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Zanim jednak dojdzie do głównych zmagań organizatorzy przygotowali turniej rozgrzewkowy. Odbędzie się on dzień wcześniej - 22 kwietnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Justyna Drozd
Wojciech Caruk


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5