W Barcianach zbierali pieniądze na pomoc Ukrainie

2022-03-25 08:00:00(ost. akt: 2022-03-25 08:17:34)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W niedzielę, 20 marca w hali sportowej w Barcianach odbył się piłkarski turniej charytatywny pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Barciany Marta Kamińska. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. poseł na Sejm RP Michał Wypij, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Zbigniew Homza, wicestarosta powiatu kętrzyńskiego Andrzej Lewandowski oraz ppłk Straży Granicznej w Kętrzynie Jacek Guźniczak.

W imieniu Kętrzyńskiego Koła ZUwP głos zabrał przewodniczący Andrzej Sydor. - Serdecznie dziękuję Wójt Gminy Barciany pani Marcie Kamińskiej za zaproszenie. Chciałbym podziękować organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom za wsparcie, jakie okazujecie Ukrainie w tak trudnym dla niej czasie. Jesteśmy wdzięczni polskim władzom, wszystkim Polakom za udzielaną pomoc. Polska wzięła na siebie ogromne zobowiązanie przyjmując tak dużą falę uchodźców. Szkoda, że inne państwa a w szczególności Niemcy, Austria czy Francja nie wykazują się taką empatią, prowadząc w przeszłości dziwne interesy z Rosją Putina. Niestety Zachód w 2008 r. sprzedał Gruzję, a w 2014 zbyt delikatnie zareagował na aneksję Krymu, pokazując Putinowi słabość. Dziś ten zbrodniarz bombarduje ukraińskie miasta, zabija cywilów w imię odrodzenia imperium rosyjskiego. Wierzę jednak, że tak jak Polska zatrzymała moskiewską ordę w pochodzie na Zachód w 1920 r., tak dziś Ukraina uczyni to samo. Życzę wszystkim pokoju – powiedział szef Kętrzyńskiego Koła ZUwP.

Uczestnikami turnieju były drużyny: Wielkich Serc, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Ukraina – Signify oraz Przyjaciele Pani Wójt złożona głównie z samorządowców.

Na kibiców czekały liczne atrakcje – loteria fantowa, licytacje oraz kulinarne smakołyki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy oraz pomoc dla zaprzyjaźnionej gminy Peczeniżyn.

as


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5