Rockowe klasyki TSA zabrzmią w City Clubie

2022-03-12 12:00:00(ost. akt: 2022-03-12 09:35:39)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Zespołu TSA fanom rocka i heavy metalu przedstawiać nikomu nie trzeba. Grupa to niekwestionowana legenda gitarowego grania. Po ostatnim rozłamie w szeregach grupy część muzyków kontynuuje muzyczną drogę pod szyldem TSA Michalski Niekrasz Kapłon.
Janusz Niekrasz i Marek Kapłon to sekcja rytmiczna, napędzająca hardrockową lokomotywę już od 1980 roku. W Kętrzynie z oryginalnym składem tej legendarnej grupy byli dwukrotnie. Damian Michalski, to młody ale już doświadczony wokalista, który w roku 2018 zastąpił w TSA Marka Piekarczyka. W Kętrzynie miał okazję już gościć kilkukrotnie z blues rockową grupą Nadmiar. Teraz razem kontynuują muzyczną drogę legendy. Zespół pod nowym szyldem oficjalnie założony został 13 czerwca 2019 roku przez Janusza Niekrasza, Marka Kapłona i Damiana Michalskiego. Grupa stanowi osobne równoległe przedsięwzięcie artystyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru. TSA uznawane jest za jeden z najważniejszych wczesnych zespołów heavy metalowych w Polsce.

Muzycy nie odcinają jednak przysłowiowych kuponów i na koncertach, oprócz największych przebojów TSA, można usłyszeć nowe, premierowe utwory autorskie. Kętrzynianie przekonają się o tym już 18 marca. Zespół wystąpi w City Clubie przy ul. Lanca. Początek koncertu o godz. 21.00. Wstęp - 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu). Dochód ze sprzedaży biletów i z puszki, która będzie funkcjonować na miejscu zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wojciech Caruk


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5