Wojna na Ukrainie. Kętrzyńskie samorządy deklarują wsparcie

2022-02-24 14:31:02(ost. akt: 2022-02-24 14:53:00)

Autor zdjęcia: źródło: FB: Michał Kochanowski

Z całej Polski płyną deklarację pomocy humanitarnej dla dotkniętej konfliktem zbrojnym z Rosją Ukrainy. Słowa wsparcia i propozycję pomocy przekazują również samorządy z powiatu kętrzyńskiego.
Zarówno Kętrzyn, jak i Powiat Kętrzyński mają swojego partnera samorządowego na Ukrainie. Jest nim Włodzimierz Wołyński. O wsparciu dla ukraińskiego samorządu partnerskiego dyskutują już kętrzyńscy samorządowcy.

- Jesteśmy po rozmowie telefonicznej z merem Włodzimierza Wołyńskiego. i przedstawicielami kętrzyńskiego koła Związku Ukraińców w Polsce. Samorządy Powiatu Kętrzyńskiego deklarują pomoc w dostarczeniu medykamentów. Organizujemy zbiórkę lekarstw i materiałów opatrunkowych. Wkrótce podam szczegóły - informuje starosta Michał Kochanowski.

- Dzieje się coś, co nas Polaków przeraża i martwi. Nasz sąsiad został zaatakowany przez szaleńca, który chce odbudowy imperium radzieckiego. Jesteśmy z Wami! - komentuje na Facebooku Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna.

- Ziścił się czarny scenariusz… Rosja zaatakowała Ukrainę. Pokażmy, że jesteśmy całym sercem z Nimi, z niewinnymi dziećmi, kobietami i mężczyznami… - pisze z kolei Marta Kamińska, Wójt Gminy Barciany.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5