Kara ich nie minie. Poszukiwani zatrzymani przez policjantów

2022-02-07 19:23:12(ost. akt: 2022-02-07 19:33:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Niektórzy świadomie się ukrywają, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przewinienia. Inni nie opłacają zasądzonych im grzywien i potem są zdziwieni, że trafili na listę poszukiwanych. I jednych i drugich prędzej czy później czeka spotkanie z policjantami i konieczność stawienia czoła konsekwencjom swojego postępowania. Wielu z nich przekonało się o tym w miniony weekend.
W miniony piątek, 4 lutego około godz. 14:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna. Jak się okazało, ustalenia mundurowych potwierdziły się. W mieszkaniu przebywał 34-letni mężczyzna poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. 34-latek ma do odbycia karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, skąd następnie został doprowadzony do wyznaczonego zakładu karnego.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę, 5 lutego kwadrans przed godz. 11:00 w miejscowości Kwiedzina w gminie Kętrzyn. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem mężczyznę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h za co został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych. Podczas legitymowania kierowcy okazało się, że nie posiada on w ogóle prawa jazdy. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek do sądu za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. W pojeździe na miejscu pasażera podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa 32-letni mieszkaniec Kętrzyna. Jak się okazało nie było to jedyne jego przewinienie. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez miejscowy sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo którego dopuścił się w przeszłości. 32-latek poszukiwany był przez organy ścigania za kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do wyznaczonej jednostki penitencjarnej gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.

W niedzielę, 6 lutego o godz. 11:00 na ul. Daszyńskiego w Kętrzynie funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu zmienił kierunek poruszania się. Policjanci wylegitymowali go. Jak się okazało 38-latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary 154 dni za niealimentację. Mieszkaniec miasta został zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego w Barczewie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 7 lutego przed godz. 2:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic przy ul. Bydgoskiej w Kętrzynie "ktoś" najprawdopodobniej okrada piwnicę. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że jest kilka osób bo wchodzą i wychodzą z budynku. We wskazany rejon natychmiast został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze na miejscu w korytarzu prowadzącym do piwnic zastali trzy osoby, mężczyznę i dwie kobiety. Jak się okazało wszyscy byli poszukiwani. 22-letni mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże, natomiast dwie 17-latki poszukiwane były przez sąd celem doprowadzenia do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Źródło: KPP Kętrzyn

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5