Z jednego z kętrzyńskich sklepów skradziono puszkę WOŚP [ZDJĘCIA]

2022-01-18 08:59:23(ost. akt: 2022-01-19 12:51:53)

Autor zdjęcia: monitoring

Już niedługo w całej Polsce zagra ponownie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jednak od grudnia tzw. puszki stacjonarne można znaleźć w wielu sklepach i firmach. Jedna z takich puszek zginęła wczoraj (17 stycznia) w Kętrzynie.
Do kradzieży doszło ok. godz. 16.00. Puszka stała w jednym ze sklepów przy ul. Wojska Polskiego. Podejrzanego o ten czyn młodego mężczyznę zarejestrował jednak monitoring. Na nagraniu widać, jak wynosi puszkę i chowa ją do torby.

O zajściu została poinformowana Fundacja WOŚP. Szef Sztabu WOŚP za pośrednictwem mediów społecznościowych dał szansę złodziejowi na rehabilitację. - Jeżeli ruszy Cię sumienie i zdecydujesz się sam jutro odnieść puszkę z pełną jej zawartością to wycofamy oskarżenie - napisał wczoraj na Facebooku Mariusz Kirszyński. - Może ktoś rozpoznaje tę osobę i pomoże w jej zatrzymaniu!!

Fot. monitoring

Fot. monitoring

Sprawą zajęli się już kętrzyńscy policjanci. Jednocześnie wolontariusze przypominają i ostrzegają, że osoby kwestujące na ulicy na rzecz WOŚP mogą to robić z puszkami tylko 30 stycznia. Nie mogą np. chodzić po mieszkaniach. - Może być tak, że ta osoba będzie chciała chodzić z tą puszka i zbierać pieniądze. Każdy nasz wolontariusz musi posiadać identyfikator ze zdjęciem, danymi i numerem, który musi być zgodny z numerem na puszce. Ta skradziona puszka jest zarejestrowana jako stacjonarna i nie można jej używać do kwesty poza przypisanym do niej miejscem - przypomina Mariusz Kirszyński.

Wolontariusz WOŚP może kwestować publicznie tylko w dniu 30. Finału - 30 stycznia. Powinien posiadać puszkę, identyfikator i pakiet czerwonych serduszek - naklejek.

Fot. materiał WOŚP

Puszki stacjonarne są przypisane do określonych punktów i funkcjonują już od grudnia. Można je znaleźć w sklepach, firmach, zakładach usługowych itp. Każda z tych instytucji posiada wystawioną przez fundację Jurka Owsiaka zgodę na posiadanie takiej puszki.

Fot. materiał WOŚP


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5