Młodzież z Reszla wsparła 17-letniego Norberta

2022-01-06 09:00:00(ost. akt: 2022-01-06 09:23:58)

Autor zdjęcia: archiwum ZS Reszel

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Kościele Świętych Apostołów p.w. św. Piotra i Pawła w Reszlu odbyła się akcja charytatywna dla Norberta Archutowskiego.
17-latek walczy z nowotworem kości - mięsakiem Ewinga. Wobec tego problemu reszelski Zespół Szkół im. M. Rataja nie mógł pozostać obojętny. Wspólnymi siłami: nauczyciela przedmiotów graficznych - p. Katarzyny Kurgan - Romańczuk, uczniów klas grafiki i poligrafii cyfrowej oraz ks. Piotra Pagi zorganizowano świąteczną sprzedaż kartek, z której dochód przeznaczony został na potrzeby chorego chłopca.

O właściwy przebieg organizacji zadbała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, a równocześnie wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu - Anastasia Scheiba, która m.in. uczestniczyła w sprzedaży kartek. Do akcji przyłączył się również Przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu - Przemysław Kłys. Efekt wspólnych działań przerósł oczekiwania organizatorów - zebrano 1085zł!

Obrazek w tresci

Cieszymy się niezmiernie, że udało nam się wspomóc Norberta w jego walce. Dziękujemy ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej inicjatywy. Piękne jest to, że współpraca i chęci mogą dać tak dużo dobrego, zwłaszcza w okresie świątecznym, a przeprowadzona akcja dowodzi, iż Zespół Szkół jest otwarty na pomoc bliźniemu.

Pamiętajmy – dzisiaj czy jutro - każdy z nas wciąż może przyłączyć się do zbiórki dla Norberta, przeznaczając 1% podatku lub wpłacając choćby najmniejszą kwotę na jego leczenie. Informacje dotyczące zbiórki dostępne są m.in. na stronie Zespołu Szkół w Reszlu.

Anastasia Scheiba

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5