Wiktoria i Marcin najlepsi w biegowej lidze [GALERIA]

2021-10-24 12:00:00(ost. akt: 2021-10-24 17:01:50)
Najszybsi panowie pędzą do mety

Najszybsi panowie pędzą do mety

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Za nami finał Kętrzyńskiej Ligi Biegowej "Kętrzyński Kilometr". Pomimo jesiennych chłodów atmosfera 14 października na kętrzyńskim stadionie była gorąca. Na starcie do rywalizacji przystąpiło 66 zawodników.
Tradycyjnie już rozpoczęto od dziecięcych biegów na krótkich dystansach. Tu nie było wygranych i przegranych. Na mecie każdy otrzymał medal z rąk burmistrza Kętrzyna Ryszarda Niedziółki. Później do rywalizacji na kilometrze stanęli dorośli. Bieg był przysłowiową "kropką nad i" półrocznych zmagań. - Sześć startów i sześć miesięcy wspaniałej zabawy - podsumowują krótko organizatorzy.

Obrazek w tresci

Ryszard Szałtanowicz (z lewej) i Hanna Syczew (w środku) - najstarszy i najmłodszy uczestnik na dystansie głównym / fot. Wojciech Caruk

Na dystansie głównym sklasyfikowano 65 zawodników. Średnio na start uczestniczyło 50 dzieci i młodzieży. W trzech ostatnich startach wzięły udział osoby z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Najszybszą kobietą w lidze była Wiktoria Dzirba z czasem 3:12,08. Najszybszym zawodnikiem był Marcin Ambroziak z czasem 2:48,03.
Najmłodszą zawodniczką na dystansie głównym była Hanna Syczew (7 lat), a najstarszym Ryszard Szałtanowicz (74 lata).

Organizatorem ligi była Fundacja Drużyna ML oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5