Ekstraklasa na zakupach w Granicy. Dominik trafi do "Nafciarzy"?

2020-12-23 15:00:00(ost. akt: 2020-12-23 14:08:26)

Autor zdjęcia: archiwum KKS Granica Kętrzyn

PIŁKA NOŻNA || Grająca w Ekstraklasie Wisła Płock złożyła ofertę Granicy Kętrzyn. Słynni "Nafciarze" są zainteresowani pozyskaniem 20-letniego Piotra Dominika. Jeśli transfer dojdzie do skutku, to będzie to wizerunkowo-finansowy majstersztyk w wykonaniu ekipy KKS.
Warto bowiem przypomnieć, że utalentowany Piotr Dominik nie byłby jedynym zawodnikiem pozyskanym w Granicy przez zespół grający na najwyższym w Polsce szczeblu rozgrywkowym. Podobnego zaszczytu KKS dostąpił w 2012 roku, kiedy to po 16-letniego wówczas Damiana Garbacika zgłosiła się Lechia Gdańsk.
Co ciekawe, Piotr Dominik w Kętrzynie zameldował się dość niedawno.

Prawonożny "Pietras" jest wychowankiem Naki Olsztyn, którego barwy reprezentował jeszcze w 2017 roku. W kolejnych miesiącach walczył mając na piersi herb AP Profi Zielonki. Chwilę później na IV-ligowej murawie występował w koszulce naszych "sąsiadów" z Mrągowii Mrągowo.

Właśnie stamtąd — w wyniku starań trenera Adama FedorukaPiotr Dominik został wykupiony zimą za kwotę ok. 2 tys. zł. Zestawiając to z faktem, że oferta Wisły Płock opiewa na kwotę 40 tys. zł, trzeba uczciwie przyznać, że ktoś w strukturach KKS ewidentnie "ma nosa" do dobrych interesów.

Władze klubu zapowiedziały, że jeśli tylko ich zawodnik zdecyduje się przyjąć tę ofertę (a raczej trudno spodziewać się, by zrezygnował z tak dobrej drogi do spełniania futbolowych marzeń), to z ich strony sytuacja jest klarowna. Z satysfakcją będą śledziły jego dalsze ekstraklasowe sukcesy w karierze. Kętrzynianie będą musieli jednak rozejrzeć się za wzmocnieniem drugiej linii Granicy. Trener Fedoruk właśnie w roli lidera tej formacji widział Piotra Dominika.

kk

Piotr Dominik staje przed szansą kontynuowania historii piłkarzy Granicy, którzy trafili do drużyn na najwyższym szczeblu piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Najwięcej, bo 345 spotkań w ekstraklasie rozegrał wychowanek kętrzyńskiego klubu Piotr Lech - bramkarz, który w 1989 zadebiutował w barwach Ruchu Chorzów. Występował też w Zagłębiu Lubin, GKS-ie Katowice, Górniku Zabrze, GKS-ie Bełchatów. Karierę zawodniczą na najwyższym szczeblu zakończył jako rezerwowy bramkarz Jagielonii Białystok w sezonie 2008/2009. Największe sukcesy odniósł z chorzowskim Ruchem, z którym świętował mistrzostwo kraju w sezonie 88/89 oraz Puchar Polski 95/96.

Mało brakowało, aby w jego ślady poszedł jego bratanek - grający na pozycji pomocnika Grzegorz Lech, również wychowanek Granicy. W ekstraklasie zadebiutował w 2001 roku w barwach Stomilu Olsztyn. Grał również w Koronie Kielce. Łącznie w najwyższej lidze strzelił 2 bramki w ok. 40 meczach.

W 2012 roku do drużyny Lechii Gdańsk trafił obrońca Damian Garbacik. Jednak w pierwszym składzie w ekstraklasie zadebiutował dopiero pod koniec 2014 roku. Rozegrał niestety tylko dwa mecze, a jego trenerem był obecny selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek.

Z Granicą w latach 80-tych związany był też bramkarz Paweł Charbicki. W1987 przeszedł z kętrzyńskiego klubu do Stomilu Olsztyn, którego zresztą był wychowankiem. W 1994 roku wraz ze Stomilem wywalczył awans do ekstraklasy. Epizod na najwyższym szczeblu zaliczył też Rafał Kaczor - bramkarz Granicy w sezonie 98/99 i 99/00. W 2000 roku wystąpił w barwach Stomilu w meczu z Widzewem Łódź (2:2).

car2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5