26 lat ze Strażą Graniczną. Zobacz galerię

2017-06-04 23:40:36 (ost. akt: 2017-06-05 12:48:29)

Autor zdjęcia: Dorota Wróblewicz

Niedziela, 4 czerwca to czas świętowania powołania Straży Granicznej. Formacja ta powstała 26 lat temu.
Dokładna data utworzenia Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przypada na 16 maja. "Nasz" Oddział powołany został w 1991 roku w wyniku rozwiązania Kaszubskiej Brygady WOP i Podlasko-Mazurskiej Brygady WOP. Przejął ochronę blisko dwustu kilometrowego odcinka kaliningradzkiego na granicy z Federacją Rosyjską.

Uroczystości związane z rocznicą powołania Straży Granicznej rozpoczęły się od mszy, która odbyła się w Bazylice Św. Jerzego w Kętrzynie. Po niej nastąpił przemarsz orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, pocztów sztandarowych, kompanii honorowej, pododdziałów, wyróżnionych funkcjonariuszy na Plac Piłsudskiego oraz zaproszonych gości.

Obchody uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pokaz walki wręcz żołnierzy 15 GBZ oraz pokaz sprzętu Straży Granicznej. Przed ratuszem miejskim zaprezentowano pojazdy i uzbrojenie wojsk amerykańskich, brytyjskich, rumuńskich i polskich.

Pełna relacja w piątkowym (9.06) wydaniu Gazety w Kętrzynie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5