Zatańczyli w obronie praw kobiet

2017-02-16 14:17:50(ost. akt: 2017-02-16 14:41:19)

Autor zdjęcia: Powiatowe Centrum Edukacyjne

Powiatowe Centrum Edukacyjne mówi STOP przemocy. 14 lutego to nie tylko tak lubiane przez wszystkich Walentynki. To także dzień ogólnoświatowej akcji ONE BILLION RISING!
Od 2013 roku 14 Lutego cały świat, w tym Polska, tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet. W tej akcji nasza szkoła wzięła udział już drugi raz. Tym razem na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach wyjechaliśmy, żeby wspólnie z innymi uczestnikami protestować przeciwko przemocy wobec kobiet. W 2017 roku wspólną akcją w Polsce nagłaśniano problem gwałtu na randce.

Dlaczego ten temat? „W Polsce praktycznie nie słyszymy o problemie przemocy w związkach nastolatków, o gwałtach na randce, molestowaniu seksualnym dziewcząt; może się on wydawać społecznie nikły w porównaniu z bezkresem przemocy, do jakiej dochodzi w związkach osób dorosłych. Tymczasem statystyki biją na alarm! Przemoc w związkach nastolatków jest podobnie nasilona, jak to, co dzieje się w relacjach dorosłych”.

Tydzień wcześniej grupa czternastu dziewcząt z naszej szkoły pod okiem pani Elżbiety Kozłowskiej ćwiczyła układ taneczny do specjalnie skomponowanego na rzecz akcji utworu "Break the Chain". Taniec wykonały uczennice PCE z klasy I Technikum Logistycznego: Sandra Świadek i Gabrysia Kajda, z klasy II Technikum Logistycznego: Roksana Tałałaj, Sylwia Chudek, Sandra Kuziak, Ola Zamaro, Julia Bil, Kasia Kostyk, Nikola Białkowska, Jadzia Krogul i Natalia Polek oraz uczennice klasy IV Technikum Ekonomicznego: Ola Zalewska, Karolina Kozakiewicz i Sandra Lamirowska.

Dyrektor GOK-u w Barcianach bardzo miło nas przywitała. Po krótkim wstępie wykonaliśmy nasz taniec, a później uczestniczyliśmy w krótkim instruktażu samoobrony prowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez pana Mariusza Kasprzaka, który był naszym fotografem i 16. uczestnikiem akcji ONE BILLION RISING! czyli NAZYWAM SIĘ MILIARD.

Elżbieta Kozłowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Najlepsi

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5