Przedstawiciele WAT w Zespole Szkół w Kętrzynie

2015-10-16 09:11:31(ost. akt: 2015-10-16 09:18:30)

Autor zdjęcia: Mariola Komosińska

Jedna z kętrzyńskich szkół gościła przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego.
Z uwagi na wprowadzaną w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie w roku szkolnym 2015/2016 innowację pedagogiczną, jaką jest klasa mundurowa, 15 października szkoła gościła przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. W ramach podpisanego porozumienia między wymienionymi placówkami wykładowcy WAT spotkali się z uczniami klas maturalnych oraz klasy mundurowej.

Wykłady obejmowały następującą tematykę: Kryptologia od starożytności do współczesności (prowadzący mgr inż. Michał Wroński), Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni (mgr inż. Krzysztof Parobczak), Jak przeżyć wypadek drogowy (mgr inż. Mariusz Radzimierski), Wojskowe pojazdy specjalne (mgr inż. Mirosław Przybysz). Wśród uczestników wykładu na temat kryptologii został przeprowadzony konkurs, który polegał na rozszyfrowaniu zakodowanej wiadomości. Dwoje uczniów otrzymało nagrody książkowe, wykazując się zdobytą wiedzą w praktyce.

Uczniowie Zespołu Szkół zostali ponadto zapoznani z ofertą edukacyjną Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zainteresowani mogli skorzystać z ulotek i folderów promocyjnych oraz uzyskać bezpośrednio informacje od przedstawiciela wyższej uczelni. Podczas spotkania przedstawicieli placówek zostały również ustalone zasady rekrutacji na WAT.

Wizyta przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej z całą pewnością dostarczyła młodzieży Zespołu Szkół interesującej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zagadnień militarnych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: MarKom

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. driwer #1840160 | 89.229.*.* 21 paź 2015 13:10

    Chętnie się dowiem "Jak przeżyć wypadek drogowy (mgr inż. Mariusz Radzimierski)". Bardzo mnie interesuje jak to przeżyć, kiedy dwa pojazdy zderzają się czołowo przy pędkości 100km/h. No jak? Jak tu przeżyć?

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5