Trzech poszukiwanych trafiło do więzienia. Za jednym z nich wydany był list gończy

2023-02-28 15:33:46(ost. akt: 2023-05-18 08:35:08)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

POWIAT\\\ Każdego dnia do policjantów wpływają nakazy zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury, aresztu lub zakładu karnego osób poszukiwanych, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. — Policjanci na terenie powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
W poniedziałek (27 lutego) policjanci podczas patrolu miasta zauważyli znanego im 30–latka.
— Mężczyzna ten stał na przystanku autobusowym, gdyż wybierał się z Susza do Iławy. Funkcjonariusze pamiętali, że mieszkaniec powiatu iławskiego znajduje się na liście osób poszukiwanych przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności, jednak nie mogli go zatrzymać, bo często zmieniał miejsce przebywania. Policjanci przetransportowali 30-latka do zakładu karnego, gdzie spędzi 90 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany w domu.
— Policjanci jak zawsze po otrzymaniu zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym pojechali najpierw sprawdzić miejsce zamieszkania szukanej osoby. Okazało się, że 22-latek jest w domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i zawieźli go do więzienia na 15 dni — mówi rzeczniczka iławskiej policji.

— Trzeci z poszukiwanych został zatrzymany również w domu, po tym jak wrócił do niego z Działdowa, gdzie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna zmieniał często miejsca zamieszkania chcąc zmylić funkcjonariuszy, dlatego policjanci jak tylko ustalili kolejne miejsce przebywania 33–latka to natychmiast tam pojechali i zatrzymali mieszkańca gminy Kisielice. Mężczyzna ten szukany był listem gończym na 14 dni aresztu za kradzieże oraz przez Sąd Rejonowy w Działdowie ponieważ nie stosował się do sądowego zakazu. 33–latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi prawie 5 miesięcy — relacjonuje rzeczniczka iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5