MMA\\\ Karomatullo Sufiev nowym przeciwnikiem iławianina Patryka Duńskiego na gali FEN 45. "Nowy rywal, cel ten sam"

2023-02-28 07:53:00(ost. akt: 2023-02-28 08:52:13)
Patryk Duński podczas ceremonii ważenia przed galą FEN 40 w Ostródzie. Zawodnik Arrachiona Iława dzień później pokonał Wojciecha Kawę

Patryk Duński podczas ceremonii ważenia przed galą FEN 40 w Ostródzie. Zawodnik Arrachiona Iława dzień później pokonał Wojciecha Kawę

Autor zdjęcia: materiały FEN / Łukasz Krusiński

MMA\\\ Nie Aleksandr Gorszecznik, a Karomatullo Sufiev będzie przeciwnikiem Patryka Duńskiego podczas gali federacji FightExclusiveNight, do której dojdzie w sobotę 11 marca w Ząbkach pod Warszawą. Zawodnik Arrachiona Iława do tej zmiany podchodzi ze spokojem, mówiąc: "Nowy rywal, cel ten sam".
W czwartek 9 lutego w artykule: Wiemy, kiedy kolejna walka Patryka Duńskiego w FEN. Sprawdzamy terminarz Arrachiona Iława, informowaliśmy o tym, że kolejnym rywalem Duńskiego będzie Aleksandr Gorszecznik. Tymczasem Ukrainiec doznał kontuzji i federacja poszukała nowego rywala dla zawodnika z Iławy.

Patryk Duński (9-5-1, 5 KO, 2 SUB) podejmie Karomatullo Sufieva (8-1, 3 SUB) podczas gali FEN 45: TAURON Fight Night, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Urodzony w Tadżykistanie zawodnik zastąpi w tym pojedynku kontuzjowanego Aleksandra Gorszecznika — informuje federacja FightExclusiveNight, która przy okazji przybliża sylwetki i osiągnięcia obu zawodników.

— Sufiev ma 28 lat i reprezentuje Niemcy. W swoim ostatnim pojedynku, 4 lutego 2023, poddał w 2. rundzie Antonio Paulo. We wrześniu jednogłośną decyzją sędziów rozprawił się z Mertem Oezyildirim. Przed jedyną w karierze porażką, do której doszło w marcu poprzedniego roku, Sufiev zanotował serię pięciu kolejnych zwycięstw. 11 marca zawodnik zza naszej zachodniej granicy zadebiutuje w FEN — podaje federacja organizująca gale sportów walki.

— Duński ze znakomitej strony pokazał się podczas gali FEN 39, kiedy w 1. rundzie pokonał przez TKO Krzysztofa Dobrzyńskiego. Chwilę później wygrał przez TKO z Wojciechem Kawą. Również w Ostródzie w spektakularny sposób znokautował w 17. sekundzie walki Kamila Łebkowskiego podczas FEN 35. W czerwcu 2019 roku pokonał przez poddanie Macieja Kalicińskiego, wcześniej w premierowej odsłonie znokautował Davita Karapetiana — tak o iławianinie pisze FEN.

Cztery wygrane z rzędu — ostatnia seria zawodowych walk Patryka Duńskiego robi wrażenie. Czy będzie piąte zwycięstwo? Przekonamy się w sobotę 11 marca, kiedy to zawodnik Arrachiona Iława stoczy kolejny pojedynek w federacji FightExclusiveNight.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5