Adrian Błoński w limicie wagowym, zawodnik Arrachiona Iława czeka na walkę [zdjęcia z ceremonii ważenia]

2022-08-27 09:30:20(ost. akt: 2022-08-27 10:41:26)
Lukáš Chotěnovský (na zdjęciu z lewej) i Adrian Błoński (z prawej) tuż po ważeniu

Lukáš Chotěnovský (na zdjęciu z lewej) i Adrian Błoński (z prawej) tuż po ważeniu

Autor zdjęcia: FEN

MMA\\\ Już dziś (sobota, 27 sierpnia) o godz. 18.00 położony nad jeziorem Czos mrągowski amfiteatr zamieni się w arenę walk — to tu odbędzie się gala FEN 41: TAURON Fight Night Mrągowo. Swój debiut w FEN-ie zaliczy dzisiaj Adrian Błoński, zawodnik Arrachiona Iława.
Po raz pierwszy w Mrągowie odbędzie się gala mieszanych sztuk walki organizowana przez federację FightExclusiveNight. Wczoraj odbyła się ceremonia ważenia. Poniżej zdjęcia, które otrzymaliśmy od organizatorów gali.

W walce wieczoru FEN 41: TAURON Fight Night Mrągowo miała wystąpić ukraińska mistrzyni Ekaterina Shakalova, która po raz pierwszy miała bronić pasa w kategorii koguciej. Próbę odebrania go Ukraińce miała podjąć Finka Suvi Salmimies, jak jednak poinformował FEN w swoich social mediach:
"Ekaterina Shakalova nie wypełniła limitu wagowego (65,3) kategorii koguciej i utraciła pas mistrzowski. Pojedynek nie odbędzie się. Nowa walka wieczoru to Bartosz Szewczyk vs. Dmitri Mikutsa" — czytamy na facebooku FEN-u.

— Po roku przerwy do klatki wraca bohater suwalskiej publiczności Damian Bujkowski, który zmierzy się z Adamem Biegańskim. Kolejnym bohaterem mrągowskiej edycji będzie autor jednego z najszybszych nokautów w historii FEN, Marcin Filipczak. Jego rywalem będzie Piotr Kalenik — informuje federacja FightExclusiveNight.

W mrągowskiej gali nie zabraknie również reprezentantów Warmii i Mazur. W walkach semi pro zobaczymy dwóch zawodników Arrachiona OlsztynDawida Grynia i Igora Włodarczyka.

Po raz kolejny podczas gali FEN swój pojedynek stoczy zawodnik Arrachiona Iława (filia klubu z Olsztyna). Tym razem będzie to Adrian Błoński, który będzie walczył z Czechem Lukášem Chotěnovským. Limit wagowy wynosi -61,2 kg. Co ciekawe, pochodzący z Tyrowa nieopodal Ostródy fighter obchodzi dzisiaj swoje 32. urodziny!

Waga jest w limicie, czuję się dobrze, żadnych urazów i kontuzji nie ma. Nic, tylko wejść do oktagonu i walczyć — mówi Błoński, z którym rozmawialiśmy dzisiaj rano.


Tak więc życzymy sto lat, a przy okazji — wygranej w walce.

Galę FEN będzie można obejrzeć w telewizji: Polsat Sport, Super Polsat i Polsat Sport Fight. Błoński z Chotěnovským do oktagonu powinni wejść około godziny 19.30.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5