Susz Triathlon 2022 — trwa drugi dzień mistrzowskich zmagań [zdjęcia i video z soboty]

2022-07-03 10:12:52(ost. akt: 2022-07-03 10:48:32)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

TRIATHLON\\\ Wisienka na torcie lub jak kto woli, creme de la creme zawodów w Suszu — tak fani tri oraz sami zawodnicy określają zmagania na dystansie 1/2 Iron Mana. Dzisiaj (niedziela 3 lipca) równo o godzinie 9.00 rozpoczął się niezwykle wymagający wyścig w mieście (i jego okolicach), które uchodzi za stolicę polskiego triathlonu.

"To jedyny weekend w roku, kiedy można się w Suszu zgubić" — tak półżartem (półserio) organizatorzy zawodów triathlonowych zaczęli jeden z postów w swoich social mediach. Duży dystans i luz, bo Susz to miasto na co dzień rzeczywiście spokojne, ale raz w roku ożywa i tętni niczym sportowa metropolia.


Susz Triathlon rozpoczął się w piątek (1 lipca) od zmagań aquathlonistów, tych młodych i trochę starszych. Aquathlon to odmiana triathlonu z wyłączeniem jazdy na rowerze (pływanie + bieg), tego też dnia odsłonięto kapitalny nie tylko w naszej ocenie Pomnik Triathlonisty autorstwa Rafała Szulca z Pikusa (także powiat iławski). Pomnik można podziwiać na plaży miejskiej, ale także na zdjęciach w naszej fotogalerii i nagraniu poniżej.


Wieczorna burza spowodowała, że koncert zespołu Enej trzeba było przenieść ze sceny na plaży do hali Centrum Sportu i Rekreacji. W sobotę z kolei na ST zagrało De Mono.

Sobota to także (a raczej — przede wszystkim) zmagania triathlonowe na dystansie sprint i super sprint — także w różnych kategoriach wiekowych. Tego też dnia odbyły się najważniejsze starty, jeśli chodzi o rangę zmagań — mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski. Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ.

Dzisiaj ostatni, ale też chyba najważniejszy dzień, jeśli chodzi o ducha suskich zawodów i klimat sportowych zmagań, bo też Susz od lat kojarzony jest właśnie z rywalizacją na dystansie 1/2 Iron Mana (1,9 km w wodzie, 90 km na rowerze, 21,095 km w biegu). Wyścig, w którym uczestniczy też wiele zawodniczek i zawodników z Susza, Iławy itd. można śledzić na facebooku Susz Triathlon.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5