Iławskie Smoki Jezioraka z Pucharem Federacji. "Takie wygrane dają nam kopa"

2022-06-21 13:04:02(ost. akt: 2022-06-21 13:53:36)
Iławskie Smoki Jezioraka na najwyższym stopniu podium Pucharu Federacji

Iławskie Smoki Jezioraka na najwyższym stopniu podium Pucharu Federacji

Autor zdjęcia: archiwum ISJ

SMOCZE ŁODZIE\\\ W niedzielę (19 czerwca) na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy rywalizowały osady w ramach XVIII edycji Mistrzostw Polski. Zawody zorganizowane zostały przez Polską Federację Łodzi Smoczych.

W rywalizacji wzięła udział drużyna Iławskich Smoków Jezioraka, która walczyła na dystansie 200 metrów w Pucharze Federacji.
— W Pucharze Federacji każdy zespół startował cztery razy. Zwycięzca poszczególnego biegu inkasował 3 punkty, za drugie miejsce były 2 punkty, a za trzecie 1 punkt — tłumaczy Arkadiusz Grabiński z ISJ.

Po trzech rundach Iławskie Smoki Jezioraka miały na koncie komplet punktów i przewagę 3 pkt. nad drugą osadą, jednak to czwarty bieg był decydujący, ponieważ w tym wyścigu pierwsza na mecie drużyna miała otrzymać aż 5 punktów, co mogło odwrócić losy rywalizacji. Drużyna ISJ w tym dniu była jednak dobrze dysponowana i nie dała swoim rywalom szans na zmianę końcowego wyniku, wygrywając czwarty raz z rzędu bieg i zapewniając sobie zwycięstwo w całych zawodach.

— Ciężko pracujemy na treningach – relacjonuje Piotr Markiewicz, zawodnik ISJ. — Dlatego zwycięstwo w Pucharze Federacji bardzo nas cieszy. Takie wygrane dają nam kopa do dalszych treningów, które mam nadzieję, że zaowocują kolejnymi dobrymi startami — dodaje Markiewicz.

Końcowa klasyfikacja zawodów o Puchar Federacji:
1. Iławskie Smoki Jezioraka - 14 punktów
2. Stiegelmeyer Stolno – 8 punktów
3. Smocza Warta – 4 punkty

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5