Drakens i Iławskie Smoki Jezioraka razem — kluby smoczych łodzi z Iławy połączyły siły! "To historyczna chwila" [zdjęcia]

2022-05-31 16:41:20(ost. akt: 2022-05-31 17:33:40)
Drakens Iława i Iławskie Smoki Jezioraka jako jedna osada

Drakens Iława i Iławskie Smoki Jezioraka jako jedna osada

Autor zdjęcia: archiwum Smoczej Reprezentacji Iławy

SMOCZE ŁODZIE\\\ Wynik w tym przypadku schodzi na dalszy plan. Najważniejszy jest fakt, że dwa kluby z Iławy, Drakens i Iławskie Smoki Jezioraka, potrafiły się dogadać i nawet stworzyć wspólną osadę.

W miniony weekend (28-29 maja) oficjalnie rozpoczął się sezon zawodów smoczych łodzi. Po nieudanej inauguracji w Malborku, do której nie dopuściła pogoda, przyszła kolej na XIV Chełmińskie Regaty Łodzi Smoczych, które rozgrywane były na jeziorze Starogrodzkim w Chełmnie.

I tym razem pogoda odgrywała pierwszoplanową rolę, do której organizatorzy jak i zawodnicy musieli się dostosować. W trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze i opadach deszczu do rywalizacji przystąpiło 17 smoczych osad z całej Polski. Iławę reprezentowała osada Smocza Reprezentacja Iławy złożona z zawodników Iławskich Smoków Jezioraka oraz Drakens Iława.

— Można powiedzieć, że była to historyczna chwila — relacjonuje Arkadiusz Grabiński, zawodnik ISJ.
— Po raz pierwszy wystawiliśmy wspólną drużynę reprezentującą Iławę. Na zawodach wszystko nam zagrało jak trzeba. Zabrakło trochę szczęścia do tego, żeby osiągnąć lepsze wyniki. Myślę, że w przyszłości wystawimy jeszcze wspólną drużynę — dodaje Grabiński.

Zapytany o wspólny start Michał Lenckowski, zawodnik Drakens Iława, mówi: — Faktycznie pogoda w tym dniu oraz inne przeciwności losu, nie pozwoliły osiągnąć wyższego miejsca, co nie zmienia faktu, że jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu. Pod względem sportowym nie można naszej wspólnej ekipie absolutnie niczego zarzucić. W takim składzie śmiało można sięgać po najwyższe trofea, co mam nadzieję prędzej czy później udowodnimy.

Wyniki sobotnich regat:

KATEGORIA SPORT 200 M
1. Gdańskie Lwy
2. MRKS Gdańsk
3. Stiegelmeyer
------------------------------------------------------
6. Smocza Reprezentacja Iławy

KATEGORIA OPEN 1000 M – MEMORIAŁ DANIELA BRYDY
1. Gdańskie Lwy
2. Stiegelmeyer
3. DRAGON Chełmno
-----------------------------------------------------
6. Smocza Reprezentacja Iławy

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5