To już druga edycja Rajdu Samochodowego w centrum Iławy

2022-05-13 14:02:47(ost. akt: 2022-05-13 16:16:16)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Trwają intensywne przygotowania do drugiego już rajdu samochodowego, poświęconego osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Dwa malownicze odcinki specjalne w samym centrum miasta, po asfalcie – to w skrócie II IŁAWSKI RAJD SAMOCHODOWY ”JEZIORAK” RAZEM DLA AUTYZMU. Odbędzie się on 29 maja na ulicach Iławy. Trwają intensywne przygotowania.
najnowszy sprzęt , W przerwie między zawodami a wręczeniem pucharów wyspecjalizowani strażacy pokażą swoje umiejętności na wyspecjalizowanym sprzęcie. – Strażacy z OSP Kisielice i OSP Susz pokażą to, co potrafią i robią na co dzień, kiedy życie ludzkie jest zagrożone w wyniku zdarzeń drogowych – zapowiada Monika Smolińska. Pokazy będą miały miejsce na parkingu przy Targowisku Miejskim, gdzie będzie odbywać się drugi z odcinków specjalnych rajdu.

W tym roku wyścigi będą się odbywały na dwóch trasach jednocześnie
– Miło mi poinformować, że wszystkie 42 puchary dla laureatów Rajdu ufundował burmistrz miasta Iława Dawid Kopaczewski – mówi Monika Smolińska, współorganizatorka rajdu. – To dla nas duże wyróżnienie – dodaje.

Monika Smolińska, która jest strażaczką - ochotniczką, a także mamą autystycznego chłopca, mówi, że impreza jest aktem wsparcia i solidarności z osobami żyjącymi ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Bliskie kontakty w środowisku rodzin z autyzmem zaowocowały wiele lat temu pomysłem na organizację "niebieskich marszów". Natomiast poznanie Marcina Turulskiego z Lubawskiego Klubu Rajdowego nie mogło skończyć się inaczej.


W ubiegłym roku, podczas pierwszego rajdu, ulicami Kopernika i Sobieskiego z czasem ścigało się 47 załóg z całego regionu. Poza tym w strefie rodzinnej znalazło się wiele atrakcji, jak na przykład pokazy tresury psa pracującego w iławskim Zakładzie Karnym, oglądanie prawdziwej "więźniarki" do przewozu skazanych.
– Najważniejsze w całej akcji jest okazanie naszego wparcia i solidarności rodzinom, w których któryś z członków ma autyzm – podkreślają organizatorzy.
eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5