SPORTY WALKI \\\ W Suszu w ten weekend odbędzie się gala DFN

2022-05-06 11:40:43(ost. akt: 2022-05-06 11:47:36)
Walkę o pas mistrzowski DFN w formule full contact (kick boxing) stoczy suszanin Mateusz Leński z Piechotka Team, który skrzyżuje rękawice z Adrianem Durmą z Elbląga

Walkę o pas mistrzowski DFN w formule full contact (kick boxing) stoczy suszanin Mateusz Leński z Piechotka Team, który skrzyżuje rękawice z Adrianem Durmą z Elbląga

Autor zdjęcia: archiwum zawodnika

Przez najbliższe dwa dni (piątek i sobota, 6-7 maja) hala Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu stanie się areną zmagań bokserów i kickbokserów, którzy wezmą udział w pucharze oraz gali federacji Duet Fight Night.
— Podczas dwudniowego święta sportów walki w Suszu w najbliższy weekend, 6 i 7 maja, w naszym mieście pojawi się wielu bardzo utalentowanych fighetrów, mistrzów Polski i Europy — mówi Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, a także założyciel i trener w Piechotka Team, klubu sportów walki, którego reprezentantów także zobaczymy w trakcie dwudniowych zmagań.

Do udziału w pucharze federacji DFN, do którego dojdzie dzisiaj, tj. w piątek 6 maja, zgłosiło się łącznie prawie 300 zawodników, a następnego dnia, podczas gali DFN, kibice obejrzą w sumie 16 konkretnych walk. Wśród nich – walkę o pas mistrzowski DFN w formule full contact (kick boxing) suszanina Mateusza Leńskiego z Piechotka Team, który skrzyżuje rękawice ze znanym i utytułowanym Adrianem Durmą z Elbląga (kategoria wagowa -75 kg). Zobaczymy także pojedynek świeżo upieczonego mistrza Polski, adepta Piechotka Team, Oskara Ciepłucha, z zawodnikiem klubu Egida Biskupiec, Bartoszem Dugiełło (kick boxing, full contact, kat. -71kg junior młodszy).

— Zainteresowanie galą wśród kibiców sportów walki jest naprawdę spore. Pozostały jeszcze wolne miejsca na trybunach hali CSiR oraz przy stolikach VIP, ale trzeba się śpieszyć, żeby je nabyć. Zapraszamy do zakupu wejściówek za pośrednictwem głównego organizatora – federacji DFN oraz w suskim CSiR. Każdy, kogo interesują sporty walki, powinien tu być i oglądać dobrych polskich zawodników — dodaje Piechotka.

Początek piątkowych zmagań o godz. 17.15 (walki do późnego wieczora), a w sobotę od 8.00. Hala CSiR w Suszu mieści się przy ul. Piastowskiej 5c.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5