Agata Barwińska wygrała w regatach French Olympic Week. "Forma jest i rośnie"

2022-05-01 08:30:30(ost. akt: 2022-05-01 08:52:32)
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) jest w kapitalnej formie!

Agata Barwińska (SSW MOS Iława) jest w kapitalnej formie!

Autor zdjęcia: Sailing energy / PZŻ

Przez kilka ostatnich dni u wybrzeży południowej Francji odbywały się regaty French Olympic Week. Znakomicie spisali się w nich reprezentanci Polski, w tym iławianka Agata Barwińska (SSW MOS Iława), która zwyciężyła w swojej klasie ILCA 6.
— Złote medale Agaty Barwińskiej w klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial), załogi Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er oraz srebro Mai Dziarnowskiej w windsurfingowej klasie iQFoil, a ponadto miejsca w ścisłej czołówce innych Polaków — imponująco wygląda podsumowanie regat klas olimpijskich French Olympic Week, które w sobotę zakończyły się w Hyeres — czytamy na portalu Polskiego Związku Żeglarskiego.

— Na starcie stanęło ponad 800 żeglarzy i żeglarek, w tym 42 reprezentantów Polski. Biało-czerwoni od początku regat spisywali się znakomicie. Pływali równo i stabilnie, unikali poważniejszych wpadek i przede wszystkim pokazali dużą odporność psychiczną oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi warunkami wiatrowymi — relacjonuje Jakub Jakubowski z PZŻ.

— W klasie ILCA 6 od pierwszego dnia w żółtej koszulce liderki pływała Agata Barwińska (SSW MOS Iława / PGE Sailing Team Poland). Aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy po raz kolejny potwierdziła wielką klasę z każdym wyścigiem budując przewagę nad rywalkami. Ta przewaga była tak duża, że Polka zapewniła sobie zwycięstwo już w przedostatnim dniu regat, jeszcze przed podwójnie punktowanym sobotnim wyścigiem medalowym — dodaje redaktor portalu pya.org.pl.

— Dzisiejszy wyścig medalowy popłynęłam na luzie, zajęłam szóste miejsce. Starałam się płynąć swoim tempem, trochę z boku, by nie przeszkadzać innym zawodniczkom w walce o ich medale i pozycje — powiedziała iławianka po regatach.

— Wygrałam French Olympic Week i bardziej szczęśliwa nie mogłabym być. Forma jest, nie tylko się utrzymuje, ale rośnie, a ten wynik to dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które w listopadzie odbędą się na tym samym akwenie w Hyeres — mówiła Agata Barwińska dla portalu PZŻ-u.

Drugie i trzecie miejsce wywalczyły przedstawicielki gospodarzy, odpowiednio: Marie Barrue i Louise Cervera.

W tej samej klasie rywalizowała także Wiktoria Gołębiowska, kolejna iławianka startująca we French Olympic Week. Żeglarka SSW MOS była 35 w klasyfikacji końcowej. Natomiast Piotr Malinowski, także z iławskiego klubu żeglarskiego, był 94 w klasie ILCA 7 (dawniej Laser Standard).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5