Jeziorak z lotu ptaka wygląda pięknie! Zobacz zdjęcia i video z regat młodych żeglarzy

2021-10-18 11:39:01(ost. akt: 2021-10-18 11:55:23)
Południowy kraniec Jezioraka — to tu odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

Południowy kraniec Jezioraka — to tu odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist

Autor zdjęcia: Iława z drona — Michał Krysztofiak

Jeziorak jest piękny, gdy go oglądamy z perspektywy brzegu lub wody. Z góry też prezentuje się imponująco, o czym po raz kolejny przekonują zdjęcia wykonane przez Michała Krysztofiaka. Iławianin podczas ostatnich regat młodych żeglarek i żeglarzy wykorzystał do tego celu drona.
Przez ostatni weekend (15-17 października) na najdłuższym jeziorze w Polsce odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist (nieoficjalne drużynowe mistrzostwa Polski). Do Iławy przyjechali młodzi żeglarze reprezentujący kluby z całego kraju.

Na listach startowych mieliśmy 13. drużyn, które do rywalizacji zgłosiły kluby: Opti CWM Gdynia, Nauticus Yacht Club Olsztyn, AZS AWFiS Gdańsk, Yacht Klub Polski Gdynia, ChKŻ Chojnice, Legia Warszawa oraz gospodarze, czyli SSW MOS Iława. W piątek, po pierwszym dniu regat, opublikowaliśmy fotorelację z zawodów w artykule: Optimistkarze walczą na Jezioraku w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Ostatecznie mistrzostwo zdobył AZS AWFiS Gdańsk, więcej na temat samych regat wkrótce na naszym portalu.

Na regatach był, a właściwie "latał" nad nimi Michał Krysztofiak prowadzący stronę facebookową Iława z drona. Możemy skorzystać z materiału video oraz zdjęć, które iławianin wykonał w trakcie zmagań młodych Optimistkarzy. Poniżej fotki i nagranie, na których można podziwiać piękno jeziora i jego okolic w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5