ŻEGLARSTWO || Optimistkarze walczą na Jezioraku w Drużynowych Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA, VIDEO]

2021-10-15 16:21:40 (ost. akt: 2021-10-15 16:47:12)
Wyścigi odbywają się na iławskiej części Jezioraka, czyli na jego południowym krańcu. W sobotę i niedzielę kolejne starty, życzymy pomyślnych wiatrów!

Wyścigi odbywają się na iławskiej części Jezioraka, czyli na jego południowym krańcu. W sobotę i niedzielę kolejne starty, życzymy pomyślnych wiatrów!

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Pięknie wieje na Jezioraku, więc można żeglować! Na najdłuższym jeziorze w Polsce dzisiaj (piątek 15 października) i przez dwa kolejne dni odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski w klasie Optimist. Wśród startujących nie mogło zabraknąć młodych żeglarzy SSW MOS Iława.
Kilkudziesięciu Optimistkarzy reprezentujących siedem klubów z całego kraju bierze udział w regatach, które dzisiaj (piątek 15.10) równo w samo południe rozpoczęły się na Jezioraku. Wyścigi odbywają się na iławskiej części jeziora, czyli na jego południowym krańcu.

Na listach startowych mamy 13. drużyn, które do rywalizacji zgłosiły kluby: Opti CWM Gdynia, Nauticus Yacht Club Olsztyn, AZS AWFiS Gdańsk, Yacht Klub Polski Gdynia, ChKŻ Chojnice, Legia Warszawa oraz gospodarze, czyli SSW MOS Iława.

MOS do walki o medale drużynowego czempionatu wystawił dwie drużyny. Ich składy wyglądają następująco: Oskar Wielczyk, Maciej Kasprzak, Wit Dmuchowski, Jan Rohde i Zuzanna Liedtke (pierwszy zespół) oraz Konrad Nawrot, Jan Wilk, Agata Kowalska, Julia Agnieszczak i Natan Dziedziak (drugi zespół).

W sobotę i niedzielę kolejne wyścigi, życzymy pomyślnych wiatrów — takich jak dzisiaj.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5