Koniec wakatu na stanowisku kierownika Portu Iława? Czwórka chętnych złożyła oferty

2021-10-12 15:03:29 (ost. akt: 2021-10-12 15:11:35)
Port Iława

Port Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W iławskim porcie śródlądowym przy ul. Chodkiewicza, od momentu złożenia rezygnacji przez uprzedniego dyrektora Sławomira Ciszewskiego, jest wakat na stanowisku kierowniczym. Wkrótce jednak może się to zmienić.
W poniedziałek 12 lipca tego roku poinformowaliśmy na naszym portalu, że Sławomir Ciszewski zrezygnował ze stanowiska dyrektora Portu Iława. Od tego momentu port przy ul. Chodkiewicza jako takiego szefa nie ma (oczywiście pamiętamy o tym, że port podlega bezpośrednio pod Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie, którego dyrektorem jest Lech Tatarek).

15 września PZD poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej o ogłoszeniu naboru na stanowisko kierownika Portu Śródlądowego znajdującego się na południowym brzegu jeziora Jezioraka. Jak widać, jest pewna różnica. Poprzednio stanowisko to nosiło miano dyrektor, teraz poszukiwany jest kierownik.

Skąd ta zmiana? Pytamy dyrektora Lecha Tatarka. — Pracowaliśmy ostatnio nad naszym regulaminem, poprawialiśmy go. Zmiana nazwy z dyrektor na kierownik jest zabiegiem czysto formalnym wynikającym z faktu, że szefowie pozostałych działów Powiatowego Zarządu Dróg są zatrudnieni właśnie na stanowisku kierownika. Szef portu będzie zatem kierownikiem jednego z trzech działów naszej jednostki — tłumaczy dyrektor PZD.

Lech Tatarek nie chce zdradzić, ile będzie zarabiał nowy kierownik Portu Iława, jednak na pytanie, czy będą to podobne warunki finansowe do tych, na które mógł liczyć dyrektor Ciszewski, szef Powiatowego Zarządu Dróg odpowiada: Tak.

Zgłaszanie ofert na to stanowisko trwało do 27 września. Wpłynęły cztery oferty. — Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu przeprowadzimy rozmowy kwalifikacyjne — mówił nam dzisiaj (wtorek 12 października) Tatarek.

O nazwiskach, przynajmniej na razie, oficjalnie, możemy zapomnieć. Dyrektor Tatarek uchylił jednak rąbka tajemnicy mówiąc nam, że wśród kandydatów na kierownicze stanowisko w Porcie są dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Są to zarówno mieszkańcy Iławy, jak i osoby spoza tego miasta.

Więcej o wymaganiach, zakresie obowiązków nowego kierownika itd. przeczytasz TUTAJ.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5