Przyjechał z Nowego Miasta. Miał amfetaminę

2021-09-23 09:41:41 (ost. akt: 2021-09-23 10:11:04)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35–latkowi. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiadał przy sobie amfetaminę i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natomiast 40–latek kierował scanią, nie posiadając do tego uprawnień i spowodował kolizję drogową.
W środę (22 września) po godzinie 8:00 policjanci iławskiego ruchu drogowego w gminie Lubawa zauważyli kierującego mercedesem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej.

Kierowca, zbliżając się do patrolu policji na podawany znak do zatrzymania – nie zareagował. Funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za mercedesem. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego. Okazał się nim 35-latek. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali go. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego posiada przy sobie woreczek strunowy z zawartością, która po zbadaniu okazała się amfetaminą. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badania, w celu sprawdzenia, czy nie kierował mercedesem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze również wylegitymowali pasażera samochodu, którym okazał się 26-latek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poszukiwany był przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Iławy został już przetransportowany do więzienia.

Tego samego dnia po godz. 17:00 w Iławie doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało, kierujący scanią nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wymijania się z zespołem pojazdów, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia. Policjanci ustalili, że 40-latek kierujący scanią nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5