Kradzież skutera wodnego wartego ok. 100 tys. zł! To niejedyny taki przypadek? [AKTUALIZACJA]

2021-07-08 11:35:24 (ost. akt: 2021-07-08 14:34:03)
Z jednej z przystani wodnych znajdujących się na jeziorze Jeziorak skradziono skuter wodny SEADOO RXP300, kolor czerwony

Z jednej z przystani wodnych znajdujących się na jeziorze Jeziorak skradziono skuter wodny SEADOO RXP300, kolor czerwony

Autor zdjęcia: archiwum właściciela skradzionego skutera wodnego

W środę wieczorem (7 lipca) na jednej z przystani wodnych w Iławie doszło do kradzieży skutera wodnego wartego ok. 100 tysięcy złotych. — To podobno niejedyny wczorajszy przypadek kradzieży skutera, nie tylko mi ktoś ukradł sprzęt wodny — mówi właściciel skradzionego skutera.
Do kradzieży doszło, jak twierdzi właściciel, między godzinami 19.00 a 20.00, kiedy to nad Iławę nadeszła ulewa. Z jednej z przystani wodnych znajdujących się na jeziorze Jeziorak skradziono skuter wodny SEADOO RXP300, kolor czerwony. Moc tego sprzętu to aż 300 koni mechanicznych.

— Skuter ten znajdował się, podobnie jak pozostałe w tej przystani, pod plandeką. Złodziej lub złodzieje, prawdopodobnie używając odpowiedniego sprzętu elektronicznego, odpalili silnik i odpłynęli — mówi nam zdenerwowany właściciel, który właśnie stracił sprzęt wodny wart około sto tysięcy złotych.

— Sprawa już jest zgłoszona na policję. Według mojej wiedzy, z tej samej mariny, o tej samej porze, został skradziony jeszcze jeden skuter wodny, także o mocy 300 KM. Pozostałe, o mniejszej mocy, zostały nietknięte — dodaje iławianin, z którym skontaktowaliśmy się dzisiaj rano.

— Dla osoby, która udzieli mi informacji, dzięki której skuter zostanie odnaleziony, mam nagrodę finansową wynoszącą 5 tysięcy złotych. Proszę o kontakt pod numerem telefonu 500 042 222. Skuter zarejestrowany jest pod numerem PL15586— mówi właściciel.

W tej sprawie dzwoniliśmy już do komendy powiatowej policji w Iławie, rzeczniczka prasowa wkrótce powinna przekazać nam więcej informacji na ten temat.

To niestety kolejny przypadek kradzieży sprzętu wodnego lub też silników na Jezioraku. Na przykład w 2019 roku w artykule Złodzieje ukradli z iławskiej przystani trzy silniki motorowe, w tym silnik od karetki wodnej! pisaliśmy o jednym z takich przypadków.

Wówczas, w nocy z soboty na niedzielę, w jednej z przystani żeglarskiej w Iławie dokonano kradzieży trzech silników motorowych, w tym m.in. — co ciekawe — także 300-konnego motoru karetki wodnej. Łączna wartość skradzionych silników wynosiła wówczas ok. 150/160 tysięcy złotych. Jeden z silników służył na karetce wodnej, którą ratownicy medyczni pływają po Jezioraku.

AKTUALIZACJA
Tuż przed godziną 14.00 skontaktowała się z nami asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji, która potwierdziła, że w nocy ze środy na czwartek z jednej z iławskich przystani wodnych skradziono dwa skutery wodne.zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5