Policja potwierdza: w Iławie dokonano kradzieży dwóch skuterów wodnych

2021-07-08 14:10:52 (ost. akt: 2021-07-08 14:21:37)
zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje mówiące o tym, że w nocy ze środy na czwartek (7/8 lipca) z jednej z iławskich przystani skradziono dwa skutery wodne.
Dzisiaj, kilka godzin temu, na naszym portalu opublikowaliśmy artykuł pt. Kradzież skutera wodnego wartego ok. 100 tys. zł! To niejedyny taki przypadek?

Do kradzieży doszło, jak twierdzi właściciel, w środę wieczorem, kiedy to nad Iławę nadeszła ulewa, lub w nocy. Z jednej z przystani wodnych znajdujących się na jeziorze Jeziorak skradziono skuter wodny SEADOO RXP300, kolor czerwony. Moc tego sprzętu to aż 300 koni mechanicznych.

— Sprawa już jest zgłoszona na policję. Według mojej wiedzy, z tej samej mariny, o tej samej porze, został skradziony jeszcze jeden skuter wodny, także o mocy 300 KM. Pozostałe, o mniejszej mocy, zostały nietknięte — dodaje iławianin, z którym skontaktowaliśmy się dzisiaj rano.
— Dla osoby, która udzieli mi informacji, dzięki której skuter zostanie odnaleziony, mam nagrodę finansową wynoszącą 5 tysięcy złotych. Proszę o kontakt pod numerem telefonu 500 042 222. Skuter zarejestrowany jest pod numerem PL15586— mówił właściciel.

W artykule zaznaczyliśmy, że w tej sprawie dzwoniliśmy już do komendy powiatowej policji w Iławie. Tuż przed godziną 14.00 skontaktowała się z nami asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji, która potwierdziła, że w nocy ze środy na czwartek z jednej z iławskich przystani wodnych skradziono dwa skutery wodne.

— Łączna wartość skradzionych skuterów, według zgłaszających, wynosi 140 tysięcy złotych — mówi asp. Kwiatkowska.

Iławska policja bada wszelkie okoliczności tej sprawy, przesłuchiwani są świadkowie. Zbierany jest materiał (także z monitoringu), który ma pomóc w ustaleniu sprawców i odzyskaniu wartościowego sprzętu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5