Toruński „Mini-Max” i Sprint Nawra z udziałem kierowców z Lubawy i Iławy [foto]

2020-11-06 09:00:00 (ost. akt: 2020-11-06 09:18:02)
Piotr Maćkiewicz i Łukasz Lontkowski z lubawsko-iławskiej grupy rajdowej Lracing! po ceremonii wręczenia pucharów na toruńskim torze

Piotr Maćkiewicz i Łukasz Lontkowski z lubawsko-iławskiej grupy rajdowej Lracing! po ceremonii wręczenia pucharów na toruńskim torze

Autor zdjęcia: archiwum Lracing!

MOTO SPORT|| Lubawska Grupa Rajdowa LRacing! wystartowała w dwóch odmiennych imprezach. Przyjacielski team zrzeszający mieszkańców Iławy oraz Lubawy wystartował w 2. rundzie Samochodowych Mistrzostw Torunia „Mini-Max” oraz Sprincie Nawra.
Kierowcom z Lracing! poszło jak zawsze, czyli pucharowo!

>>> W Toruniu rozegrano 2 rundę „Mini - Max” na której zameldowało się 34 zawodników. Zawody rozgrywane były tym razem na rallycrossowej nitce toru, a tym samym zawodnicy walczyli ze zmienną nawierzchnią asfaltowo-szutrową w bardzo trudnych deszczowych warunkach. Każdy z zawodników miał do przejechania trzy różne konfiguracje toru, łącznie składało się na to osiem przejazdów mierzonych do klasyfikacji końcowej.

W klasie 2 (pojemność auta do 1600ccm) wystartował Łukasz Lontkowski, który (już standardowo) od pierwszego przejazdu był faworytem klasy i nie oddał zwycięstwa do samego końca rywalizacji.
— Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tych zawodów, auto spisywało się znakomicie dlatego do domu przywiozłem kolejny puchar za 1. miejsce w mojej klasie. Bardzo się cieszę z mojego kolejnego podium, które dedykuje kochanej żonie Paulinie i córeczce Ninie — komentuje Łukasz Lontkowski. Ze swojej strony dodamy, że Citroen C2 VTS kierowany przez Łukasza był najszybszym przednionapędowym autem tych zawodów.

Kolejnym z lubawskich kierowców reprezentujących Grupę LRacing! był Piotr Maćkiewicz, który swoim Audi TT zajął 3. miejsce w najmocniejszej klasie 4, aut napędzanych na cztery koła.
— Kolejne zawody i kolejne trofea, niedługo potrzebne będzie dodatkowe miejsce na moje puchary — żartobliwie komentuje Piotr Maćkiewicz.

Kierowca Audi bardzo efektownymi poślizgami pokonywał toruński tor czym przykuwał uwagę innych zawodników oraz przypadkowych grzybiarzy zgromadzonych na torze. — Toruńskie zawody „Mini-Max” organizowane przez Automobilklub Toruński i Jana Balcerka są bardzo fajną możliwością pojeżdżenia po zmiennej nawierzchni i tym samym dopracowania zawieszeń naszych samochodów — zauważa Mirosław Korzeń, działacz grupy LRacing! oraz organizator zlotu Klasyczna Lubawa.

>>> Tego samego dnia w Nowym Mieście Lubawskim rozegrano kultowy Sprint Nawra, w którym wystartował mieszkający w Iławie a pochodzący z Lubawy Dawid Lontkowski, kierowca małego Fiata 126p z lubawskiej Grupy Rajdowej Lracing!.

Wyścig „pod górę” zorganizowany przez Automobilklub Nowomiejski zgromadził aż 25 zawodników, każdy z nich przejechał wyznaczoną trasę 5-krotnie. Były to dwa przejazdy treningowe oraz trzy przejazdy wyścigowe, które były liczone do klasyfikacji generalnej. Sprint Nawra to bardzo trudna i szybka trasa dlatego w imprezie mogły wystartować tylko auta z wbudowaną klatką bezpieczeństwa.

Dawid Lontkowski swoim białym fiatem startował w klasie 1, gdzie pojemność skokowa nie może przekraczać 1150ccm. Po zsumowaniu czasów podjazdów wyścigowych Dawid Lontkowski zajął 3. miejsce w swojej klasie.
— To była zupełnie inna jazda w porównaniu z moimi wcześniejszymi startami. Podjazd pod Nawrę w deszczowych warunkach i wyścigowym tempie jest naprawdę trudny i wymaga dużej odwagi. Gratuluję chłopakom z Automobilklubu Nowomiejskiego, którzy są tu specjalistami od tej trasy oraz cieszę się, że całym autem wróciliśmy do domu, bo miejscami robiło się "ciepło" — komentuje zadowolony kierowca Malucha.

To był pierwszy deszczowy weekend wyścigowy w tym roku dla kierowców lubawsko-iławskiej Grupy LRacing!, jednak mimo to okazał się bardzo obfity w zdobyte puchary. Serdecznie gratulujemy zdobytych laurów i przyłączamy się do podziękowań chłopaków dla partnerów strategicznych teamu oraz rodziny i znajomych, bez których nie wywalczyliby takich wyników.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5