"Jesteśmy tacy, jak Wy!”. Niepełnosprawni integrowali się w Suszu [ZDJĘCIA]

2019-09-27 12:48:59(ost. akt: 2019-09-27 13:06:27)
Pochód uczestników Spartakiady w asyście suskiej policji oraz zastępu OSP przeszedł z siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu – głównego organizatora imprezy – do hali CSiR

Pochód uczestników Spartakiady w asyście suskiej policji oraz zastępu OSP przeszedł z siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu – głównego organizatora imprezy – do hali CSiR

Autor zdjęcia: Wojciech Laskowski

Łącznie 110 osób z 9 placówek opiekuńczych z terenu powiatu iławskiego wzięło udział w III Spartakiadzie Osób Niepełnoprawnych o Puchar Burmistrza Susza. W rozegranych w hali CSiR konkurencjach zręcznościowych drużynowo zwyciężył Warsztat Terapii Zajęciowej z Iławy, przed WTZ w Suszu oraz Zakładem Opieki Leczniczej w Prabutach. Imprezę tradycyjnie rozpoczął Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicami miasta.
„Jesteśmy tacy, jak Wy” – między innymi taki transparent nieśli członkowie pochodu, który w asyście suskiej policji oraz zastępu OSP przeszedł z siedziby Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu – głównego organizatora imprezy – do hali CSiR. Tam w czwartek (26 sierpnia) o godzinie 10.00 uczestników III Spartakiady Osób Niepełnoprawnych powitali burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, przewodniczący rady miejskiej Stanisław Blonkowski oraz dyrektor CSiR Jarosław Piechotka.

Następnie w hali rozegrano zawody z licznymi konkurencjami zręcznościowymi. Udział wzięli w nich reprezentanci 9 placówek opiekuńczych: Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej z Iławy, ŚDS, WTZ i DPS z Lubawy, Zakład Opieki Leczniczej z Prabut oraz WTZ, DPS i ŚDS z Susza.

Zorganizowana już po raz trzeci w Suszu Spartakiada jest dla podopiecznych placówek okazją do bliższego poznania się nawzajem i integracji lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych. Nie inaczej było w tym roku. Rywalizacji sportowej towarzyszyła bardzo pozytywna i pełna wzajemnej akceptacji atmosfera wspólnej zabawy.

Oprócz nagród drużynowych na zakończenie imprezy wręczono także nagrody dla kibiców, których liczne grono dopingowało zawodników na trybunach hali CSiR. Otrzymali je Robert Pietrzak z ŚDS w Suszu, Jerzy Rutkowski z ZOL w Prabutach oraz Dorota Wiśniewska z WTZ w Iławie.

— Serdecznie gratulujemy wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom suskiej Spartakiady Osób Niepełnoprawnych. Wyrazy uznania kierujemy do wszystkich placówek, których reprezentacje mogliśmy dziś gościć w Suszu. Dziękujemy organizatorom: pracownikom ŚDS w Suszu i CSiR, wolontariuszom z Zespołu Szkół w Suszu, policji i suskiemu OSP oraz Gminie Susz na czele z burmistrzem Krzysztofem Pietrzykowskim, pod patronatem którego już po raz trzeci osoby niepełnosprawne mogły aktywnie integrować się w Suszu. Zapraszamy za rok! — piszą w podziękowaniach organizatorzy Spartakiady.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: susz.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5