Leśnicy ostrzegają – mostek przy jeziorze Brzozy jest poważnie uszkodzony

2019-05-01 10:33:19(ost. akt: 2019-05-01 09:55:03)
Tak aktualnie wygląda mostek przy jeziorze Brzozy

Tak aktualnie wygląda mostek przy jeziorze Brzozy

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Iława

- W lesie za parowozownią, przy jeziorze Brzozy, w ciągu żółtego szlaku pieszego, mamy poważną awarię mostu! - informuje Przemysław Pierunek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława.
Jezioro Brzozy, jedno z najliczniej odwiedzanych jezior w okolicy Iławy, przy którym biegnie żółty pieszy szlak turystyczny, jest miejscem bardzo malowniczym. Na południowym brzegu jezioro przechodzi w strugę, a w miejscu tym znajduje się drewniany mostek. Często można spotkać tam miłośników aktywnego wypoczynku, szczególnie rowerzystów, równie licznie wędkarzy.

- Niestety, tegoroczna zima mocno nadwątliła konstrukcję mostu. Dlatego apelujemy i prosimy: nie ryzykujcie! Most w każdej chwili może ulec dalszym uszkodzeniom, dlatego każdy, kto zamierza go przekroczyć, robi to na własne ryzyko – mówi Przemysław Pierunek.

Jest też dobra wiadomość: most w przyszłym roku zostanie gruntownie wyremontowany. Dopiero w przyszłym roku, ponieważ w przypadku takich budowli niezbędna jest cała masa pozwoleń, zaświadczeń, projektów, mapek, uzgodnień, itp., a to pochłania czas.

- Ale obiecujemy: w przyszłym roku, najszybciej jak się da, most zostanie otwarty. Nowy, mocny i bezpieczny. Do tego czasu prosimy jeszcze raz, szczególnie miłośników MTB i wędkarzy na rowerach, ale również spacerowiczów: nie ryzykujcie. W naszych lasach jest wiele innych tras, równie ciekawych i atrakcyjnych, warto poznać nowe fragmenty lasu. Zapraszamy do ich poznawania – dodaje rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5