To była eksplozja dobroci i niebywale szczęśliwy finał! Wojtek Kaniuka będzie jeździł nowym wózkiem!

2019-04-04 07:00:00 (ost. akt: 2019-04-03 15:33:33)
Na zdjęciu w środku szczęśliwy Wojtek Kaniuka, w towarzystwie dyrektorki ZS im. Bohaterów Września 1939 roku, Elżbiety Gościńskiej, rodziców:   Ireny i Władysława Kaniuków, organizatorek zbiórki: Joanny Syguły i Anety Urbańskiej oraz Mirosławy Świniarskie

Na zdjęciu w środku szczęśliwy Wojtek Kaniuka, w towarzystwie dyrektorki ZS im. Bohaterów Września 1939 roku, Elżbiety Gościńskiej, rodziców:  Ireny i Władysława Kaniuków, organizatorek zbiórki: Joanny Syguły i Anety Urbańskiej oraz Mirosławy Świniarskie

Autor zdjęcia: Życie Powiatu Iławskiego

Wiele osób o dobrych sercach i instytucji zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy na wózek specjalistyczny dla Wojtka Kaniuki, iławianina, absolwenta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Nastąpiła prawdziwa eksplozja dobra i niebywale szczęśliwy finał, gdyż zbiórka się powiodła!
Całkowity koszt wózka to 13 999 zł. Jeszcze dwa tygodnie temu brakowało 8 000 zł! A dziś już wiadomo, że pieniądze na wózek już są. Trzeba przyznać, że mamy do czynienia z dużym sukcesem. A wszystko to za sprawą ludzi dobrej woli, których okazuje się jest wokół wielu...

>>> Początki nie były łatwe… Wojtek kilka tygodni temu rozesłał do przeróżnych osób i instytucji apel o wsparcie. Jak sam mówi wysłał ponad 750 maili i nastąpiła przykra i długa cisza! Odzewu nie było, do momentu kiedy na maila odpowiedziała Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, jednocześnie kierownik wydziału Starostwa Powiatowego w Iławie. Sama wpłaciła pieniądze na konto Wojtka i zwróciła się do wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Iławie o nagłośnienie całej sytuacji i prośby o nawet najdrobniejsze wpłaty. I tak ruszyła lawina.

Napisaliśmy wiadomość do Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie (Wojtek jest absolwentem tej szkoły) z prośbą o zorganizowanie zbiórki bądź jakiejkolwiek innej akcji wspierającej zakup wózka specjalistycznego dla Wojtka. Szkoła stanęła na wysokości zadania i zorganizowała zbiórkę - młodzież napiekła ciast, którymi później, za symboliczne wpłaty, częstowała innych uczniów i tak uzbierała się imponująca kwota 2 400 zł!

Ze strony grona pedagogicznego zbiórkę nadzorowały dwie nauczycielki: Joanna Syguła i Aneta Urbańska, które są dumne z uczniów.
— Nasza młodzież stanęła na wysokości zadania, co jest u nas tradycją - mówi Joanna Syguła. - Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć Wojtka, który jest absolwentem naszej szkoły. Wspaniale jest zobaczyć tę radość na twarzach rodziny, którą się wspiera. Wielkie podziękowania dla uczniów i wszystkiego dobrego dla Wojtka.

>>> Rodzice Wojtka nie ukrywali wzruszenia, serdecznie dziękowali szkole i uczniom za wsparcie.
- Kupno wózka dla syna staje się coraz bardziej realne - mówi Władysław Kaniuka, tata Wojtka .


19 marca, w gabinecie dyrekcji Budowlanki, odbyło się spotkanie, na które zaproszony został Wojtek Kaniuka z rodzicami, by odebrać zebrane w szkole pieniądze, na specjalistyczny wózek. Uzbierano imponującą kwotę, 2 400 zł! Wojtek osobiście podziękował za ten dar, a wzruszenie rodziców dopełniło całości. Gospodarzem spotkania była Elżbieta Gościńska, dyrektor szkoły.
Ale na tym nie koniec… Do zbiórki na rzecz Wojtka przyłączyła się także Kamila Gurowska. Na portalu społecznościowym zorganizowała bazarek. Wśród licznych fantów znalazły się praktyczne gadżety i ciekawe publikacje, również te, które przekazał Powiat Iławski. Bazarek okazał się strzałem w dziesiątkę. Uzbierano na nim 3560 zł!
- Pięknie dziękuję pani Kamili Gurowskiej za zorganizowanie Bazarku. Pasja pomagania innym pokazuje, jakimi jesteśmy ludźmi. A Pani jest po prostu Pięknym Człowiekiem – tymi słowami zwrócił się Wojtek do pani Kamili.

>>> Z inicjatywą zorganizowania zbiórki wyszli także pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie, którzy przekazali Wojtkowi 410 zł.

TREŚĆ LISTU OD WOJTKA KANIUKI DO OSÓB, KTÓRE MU POMOGŁY
Moi Drodzy,
Mam 35 lat i chyba pierwszy raz w życiu w tak bezpośredni sposób odważyłem się poprosić o pomoc jako osoba ze znaczną niepełnosprawnością ruchową.
Chodzi oczywiście o zakup specjalistycznego wózka, bez którego moja niezależność jest ograniczona do maksimum.

Poprosiłem o pomoc, choć do końca wahałem się, czy wypada. Jak zareagują ludzie? Nie ukrywam, że to pytanie nurtowało mnie najbardziej.
Ale Wy zareagowaliście sercem. I z całego serca Wam za wszystko DZIĘKUJĘ!
Dziękuję Pani Przewodniczącej Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego Bernadecie Hojderuk. To właśnie Pani Bernadeta sprawiła, że cała akcja pomocy dla mnie stała się w ogóle możliwa. Jestem Pani dozgonnie wdzięczny. Kłaniam się nisko i przesyłam serdeczne pozdrowienia.

Swoje Serdeczne Podziękowania kieruję także do Pań Joanny Syguły oraz Anety Urbańskiej – opiekunek samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół im Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Moja ukochana „Budowlanka” pamiętała o swoim absolwencie. Kłaniam się Pani Dyrektor Elżbiecie Gościńskiej, Szanownym Pedagogom, Rodzicom oraz uczennicą i uczniom – moim młodszym Koleżankom i Kolegom, którzy wykonali gigantyczną pracę na moją rzecz.

Ubolewam nad tym, że nie mogę wymienić tutaj wszystkich osób, które mi pomogły w każdy możliwy sposób. Dziękuję Pani Kamili Gurowskiej, która zorganizowała dla mnie Bazarek czy moich serdecznych znajomych z czasów Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.
Najszczersze podziękowania także dla burmistrza Iławy, Dawida Kopaczewskiego za wsparcie oraz dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie - Jakuba Kaski i Wojciecha Wierzchowskiego, za zorganizowanie zbiórki.

Wszyscy, których nie wymieniłem, niechaj nie czują się pominięci. Pamiętam o Was i dziękuję za otrzymane dobro.
Dziękuję Wam Wszystkim
Wojciech Kaniuka


Ciągle trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację Wojtka Kaniuki, który jest podopiecznym Fundacji Avalon i posiada tam swoje subkonto. Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa.
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.
W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację: Kaniuka, 11134 (ten dopisek jest bardzo ważny).
— Będę niezmiernie wdzięczny za każde wsparcie — mówi Wojtek.

Życie Powiatu Iławskiego

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5