Wielkie śpiewanie w Mechaniku. “Z roku na rok poziom jest coraz wyższy” [ZDJĘCIA]

2019-03-21 09:21:15 (ost. akt: 2019-03-21 08:52:18)
Organizatorka konkursu Monika Karłowska wręcza statuetkę Marcelinie Szczygłowskiej

Organizatorka konkursu Monika Karłowska wręcza statuetkę Marcelinie Szczygłowskiej

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej ”Śpiewajmy w językach obcych”, w którym wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół w Lubawie, Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Iławie, Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie, a także z będącego gospodarzem Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja.
Był to wyjątkowy festiwal młodych talentów, gdyż w tym roku publiczność mogła usłyszeć aż 14 utworów. Do tej pory tak dużej ilości artystów chcących zaprezentować swoje talenty nie było. Jak powiedziała przewodnicząca jury - Grażyna Piękos - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a z roku na rok jest on coraz wyższy.

Podobnego zdania byli pozostali członkowie jury, czyli Mariusz Wolański, zastępca dyrektora Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja i jednocześnie nauczyciel języka angielskiego, Olesya Sagan – także anglista, oraz Katarzyna Sutarz - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Fakt, że do naszych szkół uczęszcza bardzo dużo zdolnej młodzieży, która w dodatku chce dzielić się swoim talentem, jest bardzo pokrzepiający. I choć w związku z tym jury miało twardy orzech do zgryzienia, zwycięzca został jednak wyłoniony!

A oto laureaci tegorocznego konkursu:
I miejsce: ZUZANNA SIKORSKA (Zespół Szkół Ogólnokształcących, Iława);
Piosenka: Jessie J- Price Tag,
II miejsce: KLAUDIA SIBON (Zespół Szkół Ogólnokształcących, Iława);
Ed Sheeran- Photograph,
III miejsce: MARCELINA SZCZYGŁOWSKA przy akompaniamencie Wiktorii Strużyńskiej (Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, Iława);
Kodaline - All I want,
I wyróżnienie: JAGODA DYMCZYK w towarzystwie osoby akompaniującej: Wiktorii Taranowskiej (Zespół Szkół w Lubawie);
Lady Gaga i Bradley Cooper- Shallow,
II wyróżnienie: PATRYCJA OGÓREK przy akompaniamencie Marcela Rosa (Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939r.)
Lady Gaga i Bradley Cooper- Shallow,
III wyróżnienie: MARTYNA CICHOREK (Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, Iława);
Whitney Houston – I have nothing,
IV wyróźnienie: WIKTORIA SUSZEK (Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, Iława);
Christina Aguliera – Thousand years,
V wyróżnienie: JUSTYNA CIESIELSKA (Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja, Iława); Everytime We Touch- Maggie Reilly.

Docenienie tak wielu młodych artystów nie byłoby możliwe bez sponsorów IX Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. Patronatem konkurs objęło przede wszystkim Starostwo Powiatowe w Iławie. Nagrody były również sponsorowane przez Firmę Szkoleniowo-Usługową /Spawalnictwo- Instalatorstwo/ Mieczysława Czajkowskiego.

Wyjątkowość tegorocznego festiwali polegała również na tym, że jako gość specjalny wystąpiła Daria Dąbkowska – gimnazjalistka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego - uczestniczka THE VOICE OF KIDS. Daria zaśpiewała kilka utworów, między innymi Runnin’- Beyonce, „Świat się pomylił” Matrycji Markowskiej, a także „Our Happinnes” z własnego repertuaru.

- Kolejny konkurs już za rok. Chętnych zapraszamy już teraz! - mówi organizatorka konkursu Monika Karłowska, germanistka z iławskiego Mechanika.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5