Iławski Blues Station zagra na 40- leciu Dżemu

2019-03-14 19:20:18(ost. akt: 2019-03-14 19:35:38)

Autor zdjęcia: blues-station.pl

Iławski zespół wystąpi na koncercie jubileuszowym z okazji 40-lecia legendarnego Dżemu. Blues Station został wybrany w konkursie spośród kilkudziesięciu kapel. Koncert już 30 marca w katowickim Spodku.
Zespołu Dżem nikomu nie trzeba przedstawiać. Takie utwory jak Whisky, List do M, czy Wehikuł czasu znają i śpiewają wszyscy. Doskonale te utwory zna iławski zespół Blues Station, który gra tylko kawałki Dżemu.

— Istniejemy od dziesięciu lat — mówi Andrzej Bartkowski, basista i manager zespołu. — To, że zagramy w Spodku, to dla nas ogromne wyróżnienie i niesamowity prezent urodzinowy — dodaje.

Iławski zespół wziął udział w konkursie, który Dżem ogłosił przed dwoma laty. Konkurs był skierowany do kapel, które grają muzykę legendy polskiego bluesa. Zespół nie podawał wtedy, że nagrodą będzie możliwość zagrania jako gość podczas koncertu jubileuszowego.
— Mieliśmy przyznać tylko jedną nagrodę i tylko jednego wykonawcę zaprosić na koncert — mówi nam osoba związana z zespołem Dżem. — Poziom był jednak bardzo wysoki i postanowiliśmy zaprosić jeszcze dwa wyróżnione zespoły. Wśród nich jest Blues Station z Iławy.

W tak zwanych normalnych warunkach nie jest możliwe, aby zespół coverowy zagrał podczas jednej imprezy z zespołem, który coveruje. Jubileusze gwiazd rządzą się jednak swoimi prawami.

Koncert z okazji 40- lecia Dżemu odbędzie się 30 marca w katowickim Spodku. Niestety, jeżeli ktoś z naszych czytelników chciałby wziąć w nim udział, to mamy bardzo złą wiadomość. Bilety zostały wyprzedane.

Skład zespołu Blues Station:

Leszek"Picador" Kluba - wokal, założyciel zespołu, w składzie od początku od września 2009 roku
Tomek "Topola" Topolewski - perkusja, w zespole od początku od września 2009 roku.
Andrzej "Bartek" Bartkowski - gitara basowa, w zespole od początku od września 2009 roku
Marcin "Wac" Gołdon - gitara, w zespole od wrześnie 2011 roku
Wojtek "Wiśnia" Wiśniewski - instrumenty klawiszowe, w zespole od listopada 2013 roku
Jacek "Dżemik" Maruszewski - gitara, w zespole od 2016 roku

Oficjalna strona Blues Station

Tomasz Więcek
t.wiecek@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5