Remis Jezioraka na pożegnanie B klasy [ZDJĘCIA]

2016-06-12 08:03:33(ost. akt: 2016-06-12 08:25:12)

Autor zdjęcia: Wiesław Raczkowski

W ostatnim meczu o mistrzostwo B klasy zawodnicy Jezioraka Iława zagrali z Avistą Łążyn. Wszyscy spodziewali się zwycięstwa zespołu Wojciecha Figurskiego, a jednak drużyna z Łążyna zagrała bardzo ofiarnie i z wielkim zacięciem sportowym.
Avista Łążyn – Jeziorak Iława 0:0
Jeziorak Iława: Sobiech - Madej, Sbikowski (75 min Kresin), Adamek, Kaszlewicz, Ostanek (20 min. Parulis), Krajewski, Burny (46 min Kuchnik), Rzeźnikiewicz, Wojciechowski (65 min. Ćwikliński), Figurski

Krótkie, nierówne, niezbyt szerokie boisko a także brak skuteczności zawodników z Iławy spowodował, że w tym spotkaniu był bezbramkowy remis. Zespół gospodarzy w drugiej części bardzo mądrze bronił się na własnej połowie. Mecz był dość ostry, sędzia pokazał sporo żółtych kartek, a sama gra była wielokrotnie przerywana. Jeziorak dwukrotnie po strzałach Wojciecha Figurskiego i Daniela Madeja trafił w poprzeczkę bramki przeciwnika.

Avista to jednak bardzo niewygodny rywal dla iławian, jesienią na stadionie przy ul. Sienkiewicza padł remis 3:3. Ten zespół strzelił w całej rundzie najwięcej bramek Jeziorakowi. Ale to już historia, bowiem było to ostateczne pożegnanie z tą klasa rozgrywek. W przyszłym sezonie iławska drużyna będzie występowała już na A klasowym poziomie.

Po meczu trener Wojciech Figurski powiedział
- Zagraliśmy słabo w pierwszej połowie, w drugiej było o wiele lepiej. Z gry mieliśmy tylko dwie sytuacje po stałych fragmentach, ale nie potrafiliśmy zdobyć gola. W drugiej połowie było lepiej, lecz nie zdołaliśmy strzelić zwycięskiej bramki. Kończymy już ten sezon. Jeszcze jeden trening i zasłużone urlopy dla zawodników. Zagramy jeszcze mecz w Memoriale Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego. Natomiast 11 lipca rozpoczniemy przygotowania do rozgrywek A klasy, zagramy kilka spotkań sparingowych, mam już niektóre potwierdzone zespoły.

Wiesław Raczkowski
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5